Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

W Pasłęku nagrodzili wolontariuszy

2018-12-07 09:40:24 (ost. akt: 2018-12-07 09:45:20)
III Pasłęcka Gala Wolontariatu

III Pasłęcka Gala Wolontariatu

Autor zdjęcia: arch. gminy Pasłęk

5 grudnia odbyła się III Pasłęcka Gala Wolontariatu, na którą zaproszeni zostali wolontariusze oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w gminie Pasłęk.

Wyróżnieni

Pasłęcka Grupa Motocyklowa – Nieformalna grupa, która obecnie liczy około 60 osób. Organizują coroczną akcje „Mikołaje na motorach” oraz „Pasłęcki Piknik motorowy”. Angażują się w liczne zbiórki na rzecz osób w potrzebie. Grupie przyświecają dwa cele. Pierwszy aby - jak na prawdziwych motocyklistów przystało – by wyruszać na wspólne trasy i propagować ten sport, a także naszą Gminę. Drugim jest zrobienie czegoś dobrego - łącząc pasję z niesieniem pomocy innym wykorzystują zainteresowanie motocyklami.

Izabela Malinowska – Od kilku lat organizuje w Pasłęku akcję „Mikołaj w Pasłęku” podczas, której sama przebrana za św. Mikołaja obdarowuje prezentami dzieci. Pani Izabela przygotowuje paczki dla dzieci, bezinteresownie i własnymi siłami szuka osób i firm, które wesprą ją w tym niezwykłym przedsięwzięciu i podarują słodycze oraz maskotki. Akcja z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę dzieci.

Paweł Jasek - Jest aktywnym działaczem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Aniołowie gdzie pełni funkcję skarbnika, jest piłkarzem „Pogromu” Aniołowo i członkiem Grupy Motocyklowej „MOTOSAPIENS” Aniołowo. Reprezentuje interesy rolników w Warmińsko – Mazurskiej Izbie Rolniczej; w sposób nowoczesny prowadzi rodzinne, wieloprofilowe gospodarstwo rolne. Jego współpraca z rolnikami i organizacjami rolniczymi służy nowoczesnej produkcji rolnej.

Pogrom Aniołowo – Sławomir Gromala i Wojciech Wiczyński – obaj Panowie aktywnie czuwają nad działalnością drużyny „Pogrom Aniołowo”, dzięki swojemu zaangażowaniu przyczyniają się do popularyzacji sportu i zdrowego stylu życia wśród społeczności wiejskiej.

Grzegorz Lisowski - od 1991 roku jako współwłaściciel firmi funkcjonuje na rynku transportowym. Od wielu lat wspiera pasłęckie imprezy sportowe, między innymi biegi uliczne, przełajowe, sporty rowerowe, balonowe, gry zespołowe i inne promując tym samym Miasto i Gminę Pasłęk. Również sportowców uprawiających indywidualne konkurencje. Dzięki ich wsparciu możliwa była organizacja min. takich przedsięwzięć jak: Pasłęcki MTB Maraton, Bieg Filipidesa, Memoriał Henryka Hucza, Zawody Wędkarskie dla dzieci oraz wiele innych imprez o mniejszym i większym zasięgu.

Szkolny Związek Sportowy – tu na wyróżnienie zasługują przede wszystkim Pan Mariusz Ficak, Pan Tomasz Tomaszewski, Pan Stefan Wasiuk, Piotr Borysewicz oraz Pan Sławomir Borysewicz. Panowie od wielu lat rokrocznie organizują imprezy i zawody sportowe o zasięgu lokalnym ale i wojewódzkim, które uczą dzieci i młodzież sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play. Ogromne zaangażowanie, w realizację tych wspaniałych przedsięwzięć sportowych przyczynia się do popularyzacji sportu oraz naszej Gminy.

Tomasz Iwanicki - od 4 lat organizuje charytatywny turniej koszykówki Świąteczne Granie Ofiarowanie jest to turniej podczas którego zbierane są środki dla Domu Dziecka w Pasłęku i Marwicy oraz schroniska PSI RAJ w Pasłęku. Pan Tomasz co roku dzięki swojemu zaangażowaniu i bezinteresowności zrzesza coraz większą liczbę osób chcących wesprzeć tą cenną inicjatywę. Do tej pory imprezę wsparli min. starosta elbląski, burmistrz Pasłęka, wiele firm działających na terenie naszego województwa oraz takie sławy jak Margaret – wokalistka i Patryk Vega -reżyser.

Danuta Jasek - Jest członkiem "Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Aniołowo" i członkiem Stowarzyszenie "Łączy nas Kanał Elbląski" Lokalna Grupa Działania. Działalność Pani Danuty w stowarzyszeniu jest bardzo widoczna. Uczestniczy w wyjazdach na wystawy i promocje żywności lokalnej organizowane nie tylko w Polsce ale i poza jej granicami (Niemcy, Szwecja, Francja). Przygotowywanie produktów promujących tradycje kulinarne jest jej pasją i chętnie służy lokalnej społeczności przekazując swoją wiedzę i umiejętności na warsztatach organizowanych w świetlicy wiejskiej. Lider społeczności wiejskiej gminy Pasłęk.

Andrzej Kuszka - Długoletni diak, dyrygent chóru greckokatolickiego w Pasłęku przy Cerkwi Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Prowadzony przez Pana Andrzeja Chór niejednokrotnie brał udział w koncertach poświęconych wybitnym postaciom narodu ukraińskiego, w świętach cerkiewnych. Dwukrotnie występował we wspólnym polsko-ukraińskim kolędowaniu w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Józefa, jak również uczestniczył w Drodze Krzyżowej w Pasłęku oraz w Godkowie. Śpiew chóru greckokatolickiego przyczynia się do popularyzacji pieśni chóralnej oraz Miasta i Gminy Pasłęk.

Joanna Strzelecka - Pedagog z wykształcenia, wyboru i pasji życiowej, od prawie 40 lat towarzyszy ludziom małym i dużym w ich rozwoju. Pani Joanna jest Prezesem i jednocześnie konsultantką w Pasłęckim Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie – pracuje na rzecz pomocy ofiarom przemocy, osób uzależnionych, zajmuje się rozwiązywaniem problemów rodzin będących w kryzysie, prowadzeniem mediacji rodzinnych. A oprócz tego chętnie podejmuje się nowych wyzwań. Największa radość – gdy ktoś osiąga sukces. Gdy pojawia się problem – szuka rozwiązań. Obecnie tworzy miejsce, o którym marzyła od lat - przyjaznej dzieciom i ich rodzicom AKADEMII MŁODEGO GENIUSZA.

Marek Opiekulski – od marca tego roku został Prezesem sekcji piłki nożnej Klubu Polonia Pasłęk. Kiedyś sam reprezentował barwy Polonii, a od kilku lat aktywnie angażuje się w funkcjonowanie sekcji piłki nożnej, dlatego sprawy związane z Klubem są mu bliskie. Od początku swojej działalności stara się przywrócić Klubowi właściwą organizację, tak by zaczął funkcjonować tak, jak powinien. Organizuje liczne turnieje, promując w ten sposób nie tylko sport i zdrowy styl życia ale również naszą gminę.

Stowarzyszenie Niepoprawnych Optymistów Krasina – Prezesem Stowarzyszenia jest Pani Aneta Dzięgo. Od siedmiu lat organizują „Familiadę” co roku o innej tematyce, były już min.: Zakręcona Familiada, Graffitowa Familiada podczas, której zostało wykonane graffiti muru okalającego teren po byłym więzieniu, Ze ślimakiem, Familiada na 5+ i inne. Aktywne działania Stowarzyszenia na rzecz promocji wsi Krasin ukazują jej walory krajobrazowe, historyczne i turystyczne, i służą aktywizacji i integracji społeczności mieszkańców Gminy Pasłęk, pozwalają na wymianę doświadczeń i przyczyniają się do ocalenia charakterystycznych dla regionu produktów i obrzędów ludowych, a przez to promują nie tylko wieś i gminę, ale również region.

Barbara Nowak i Pan Jerzy Miąskowski - Przygodę z filmowaniem rozpoczęli jak siebie nazywają „filmowcy amatorzy” w 2011 roku dokumentując działalność Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W latach 2015 – 2017 zrealizowali kilka filmowych wywiadów min.: wspomnienia Elzy Strzeleckiej, Zygmunta Rekucia, Czesława Frączka, Celestyna Toruckiego czy ks Romana Żendarskiego. Niektóre z tych filmów wyświetlono w pasłęckim kinie. Łącznie od stycznia 2016 roku wykonali i opublikowali w serwisie You Tube około 110 filmów, w tym na kanale Urzędu Miejskiego 77 pozycji, w tym 43 w roku 2018 roku. Są to relacje z ważniejszych wydarzeń z życia Pasłęka, w tym rocznice uzyskania praw miejskich, imprezy związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koncerty organizowane przez Pasłęcki Ośrodek Kultury.
Informacja organizatora

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB