Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Rondo u zbiegu ulic Królewieckiej i Kościuszki oficjalnie otwarte

2018-12-07 11:43:02 (ost. akt: 2018-12-07 11:55:35)
Rondo u zbiegu ulic Królewieckiej i Kościuszki podczas budowy

Rondo u zbiegu ulic Królewieckiej i Kościuszki podczas budowy

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W piątek (7.12) oficjalnie otwarto nowe rondo u zbiegu ulic Kościuszki i Królewieckiej. Kierowcy mogą korzystać z niego już o kilkunastu dni.

Budowa ronda kosztowała prawie pół miliona złotych. Prace na nim zakończono 26 listopada.

— Nastąpiła zmiana organizacji ruchu: ze skrzyżowania trójwlotowego z wlotem podporządkowanym w ciągu ul. Kościuszki na ruch okrężny — informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Wykonano również inne prace: m.in. poszerzono jezdnię ul. Królewieckiej od strony północnej w granicach pasa drogowego, wykonano wyspy kanalizujące i nową warstwę ścieralną w obrębie wlotów skrzyżowania, przebudowano chodnik oraz ścieżkę rowerową po północnej stronie w ciągu ul. Królewieckiej w obszarze skrzyżowania.

— Wykonanie zadania przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi, poprawy warunków ruchu w obrębie skrzyżowania ul. Królewieckiej i ul. Kościuszki oraz poprawy stanu technicznego nawierzchni drogi — informuje Joanna Urbaniak.

Zadanie to powiązane było z innym: polegającym na odnowie nawierzchni odcinka ul. Kościuszki od mostu na rzece Kumieli do ul. Marymonckiej.
oprac. red.

Źródło: Dziennik Elbląski