Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Z ośrodka wychowawczego na warszawskie sceny

2018-12-11 13:21:32 (ost. akt: 2018-12-11 13:35:09)
Spektakl "Desiderata"

Spektakl "Desiderata"

Autor zdjęcia: arch. MOW w Kamionku Wielkim

Grupa Teatralna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim spektaklem "„Desiderata” podbiła warszawską scenę przeglądu "OSPAR".

„OSPAR” to impreza artystyczna organizowana przez środowisko akademickie Warszawy dla placówek opiekuńczych, wychowawczych, poprawczych i środowiskowych z całej Polski. W tegorocznym przeglądzie wystąpiło aż 31 zespołów.

Młodzi aktorzy z Kamionka Wielkiego za spektakl „Desiderata” zdobyli II Nagrodę Główną Marszałka Sejmu RP. Dodatkowo otrzymali również wyróżnienie specjalne za wrażenia artystyczne prezentacji. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wręczył młodym artystom i ich opiekunom list gratulacyjny za przedstawienie spektaklu o dużych walorach motywacyjnych i terapeutycznych.

— Aktorzy MOW pochylili się nad pięknym i bardzo znaczącym dla tekstem „Desiderata”. Przenieśli jego przesłanie i najcenniejsze wartości na scenę teatru. W symbolicznych scenach widz mógł zobaczyć jak żyć warto… co szczególnie trzeba cenić, żeby świat był piękny a ludzie szczęśliwi — informuje Bogdan Płocheć, wychowawca MOW w Kamionku

Spektakl zrealizowany został w formie dramy teatralnej z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym. Duże znaczenie dla lepszego przekazu prezentowanych treści miało również odpowiednie operowanie oświetleniem scenicznym. Skład grupy teatralnej tworzyli: Damian Piechowiak, Adam Potoczek, Wiktor Witka, Dominik Skowroński, Adam Jóskowski, Marcel Jankowski. Opiekunami artystycznymi grupy byli wychowawcy: Michał Basek i Bogdan Płocheć.
red.Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB