Wtorek, 22 czerwca 2021. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Kibice kajakarstwa głosują na swoich fanów

2018-12-17 10:01:57 (ost. akt: 2018-12-17 10:14:21)
W plebiscycie za 2017 roku kajakarka Marta Witkowska zajęła ósme miejsce. Nagrodę odebrali jej rodzice, na zdjęciu razem z trenerem Wojciechem Załuskim (z prawej)
Fot. Marek Lewandowski

W plebiscycie za 2017 roku kajakarka Marta Witkowska zajęła ósme miejsce. Nagrodę odebrali jej rodzice, na zdjęciu razem z trenerem Wojciechem Załuskim (z prawej) Fot. Marek Lewandowski

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Za nami dwa tygodnie głosowania na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2018 r. Na początku głosowania mocno uaktywnili się fani kajakarstwa. Obecnie w dziesiątce znajduje się troje reprezentantów tej dyscypliny.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych znajduje się aż trzech reprezentantów kajakarstwa. Na pierwszym miejscu była kajakarka Olimpii Elbląg Marta Witkowska, a za nią byli jeszcze jej klubowi koledzy: Adam Witkowski (na czwartej pozycji) oraz Igor Komorowski (na szóstej).

Tak dobre lokaty w głosowaniu nie dziwią, bo kajakarze Olimpii w tym roku sukcesów odnosili sporo. Także w poprzednich latach przedstawiciele tej dyscypliny dostarczali kibicom w Elblągu wiele powodów do zadowolenia, co znajdowało odzwierciedlenie w wynikach naszego plebiscytu. Przypomnijmy, że w edycji za 2017 r. w dziesiątce najpopularniejszych znalazło się dwoje kajakarzy Olimpii: Gabriel Gładykowski (szóste miejsce) i Marta Witkowska (ósma). Jeszcze wcześniej, w plebiscycie za 2016 r., wysokie, drugie miejsce zajął ich klubowy kolega, Jakub Żukowski.

W tym miejscu warto przypomnieć pochodzącego z Elbląga kajakarza, Grzegorza Kaletę, który w 1996 r. wystartował na igrzyskach olimpijskich w Atlancie. Zdaniem obecnych szkoleniowców, mamy szansę doczekać się jego następcy.
— Marta Witkowska ma szansę na start w igrzyskach: może już w 2020 r. w Tokio, a jak nie, to w 2024 w Paryżu. Marta w 2024 r. będzie miała 25 lat, a to jest najlepszy wiek dla sportowca — mówił nam trener Olimpii Wojciech Załuski podczas Balu Sportowca w Hotelu Młyn.

W ostatecznym układzie pierwszej dziesiątki wiele może się jeszcze zmienić. Każdego dnia docierają do nas kolejne głosy. Wyniki plebiscytu ogłosimy 23 lutego w Hotelu Młyn.

Lista nominowanych, zasady głosowania, aktualne wyniki - ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Charlie #2645411 | 109.241.*.* 17 gru 2018 13:08

    KIBICE GŁOSUJĄ NA SWOICH FANÓW - autor tytułu zasługuję na Pulitzera

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz