Trzy włamania w jeden weekend. Okradają wiejskie sklepy koło Elbląga

2018-12-18 15:21:39(ost. akt: 2018-12-18 21:36:59)

Autor zdjęcia: Pixabay

— Po mniejszych wsiach krążą złodzieje, którzy okradają małe sklepy — zaalarmowała naszą redakcję Czytelniczka. Elbląska policja potwierdza, podczas minionego weekendu odnotowano włamania do sklepów w Kamionku Wielkim, Suchaczu i Pomorskiej Wsi.
O włamaniach do trzech sklepów w powiecie elbląskim poinformowała nas nasza Czytelniczka (dziękujemy za sygnał). Do przestępstw doszło między 14 a 17 gr,
— Po mniejszych wsiach krążą złodzieje, którzy okradają małe sklepy. Niszczą na wstępie monitoring i włamują się od frontu, nie zważając na pobliskie domy i oświetlenie — napisała do nas.

Elbląska policja potwierdza: nieznany sprawca lub sprawcy włamali się w godzinach nocnych do sklepów w Kamionku Wielkim (w nocy z 14 na 15 grudnia), Suchaczu (z 15 na 16 grudnia) oraz Pomorskiej Wsi (z 16 na 17 grudnia).

— Jeżeli chodzi o włamanie do sklepu w Kamionku Wielkim sprawca wyrwał zamek w drzwiach wejściowych. Ukradł słodycze i startery sieci komórkowe na kwotę około 1000 zł — informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — W Suchaczu sprawca lub sprawcy wyłamali jedną część drzwi wejściowych. Ukradli alkohol, słodycze, papierosy, kosmetyki i uciekli.

Jak zapewnia kom. Nowacki, elbląska policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawców. Czy to ta sama szajka okradła te sklepy
— Nie wykluczamy i takiej możliwości — powiedział nam kom. Nowacki.

— Niech pobliskie miejscowości będą czujne, a być może uda nam się złapać przestępców. Straty w sklepach są ogromne — dodaje na koniec nasza Czytelniczka.
AKT