Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Dziś pasłęczanka Izabela Malinowska wystąpi w "Jaka to melodia". Wygraną przeznaczy na dom dziecka

2018-12-19 13:04:26 (ost. akt: 2018-12-19 13:12:29)
Izabela Malinowska z Pasłęka

Izabela Malinowska z Pasłęka

Autor zdjęcia: arch. prywatne

W środę (19.12) w programie "Jaka to melodia" wystąpi Izabela Malinowska z Pasłęka. Ewentualną wygraną w muzycznym teleturnieju przeznaczy na Dom Dziecka w Pasłęku.

Izabela Malinowska z Pasłęka od sześciu lat jest... Świętym Mikołajem. Przygotowuje i rozdaje około sześćset paczek najmłodszym mieszkańcom swojego miasta. Do akcji, którą sama wymyśliła, a która tak pięknie się rozwinęła, zaangażowała na początek rodzinę i znajomych. Dzisiaj pomagają jej też obce osoby: piszą, dzwonią, mailują, pytają, jak pomóc Świętemu Mikołajowi. Piszą nawet z zagranicy.

Pani Izabela pomaga też domom dziecka. Już 19 grudnia wystąpi w programie "Jaka to melodia" na antenie TVP1 i jeśli uda się jej wygrać, to pieniądze przeznaczy na paczki dla podopiecznych Domu Dziecka w Elblągu.

— Każdego roku odwiedzam tam dzieci z paczkami. Stamtąd nie sposób wyjść bez łez. Staram się być twarda, bo przecież Mikołaj musi być uśmiechnięty, ale kiedy się bierze takie maleństwo na ręce i przytula, to człowiek się rozkleja. One tam bardziej niż inne dzieci czekają na Mikołaja — mówi pani Izabela.


Początek emisji programu z udziałem pasłęczanki o godz. 17.25 program TVP1. Wcześniej, wzmianka o wydarzeniu w Teleexpressie.

Trzymamy kciuki za dużą wygraną!
daw

Źródło: Dziennik Elbląski