Piątek, 12 sierpnia 2022. imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Tu wyrośnie nowy las. Utrudnienia na szlaku koło Elbląga

2018-12-20 08:41:06 (ost. akt: 2018-12-20 08:49:33)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Zamknięty został 350-metrowy odcinek czerwonego Szlaku Kopernikowskiego na trasie pomiędzy Próchnikiem a Łęczem. Utrudnienia są spowodowane pracami leśnymi i potrwają maksymalnie do 20 stycznia przyszłego roku.

— Droga będzie nieczynna ze względu na prowadzoną w jej bezpośrednim sąsiedztwie wycinkę drzew i związanym z nią ryzykiem wypadku. Droga na odcinku prowadzonych prac zostanie wyraźnie oznaczona — informuje Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg.

Jak dodaje, rozpoczęte w tym miejscu prace leśne to tak zwane cięcia rębne, których celem, oprócz pozyskania drewna, jest doprowadzenie do powstania nowego lasu.
— Dzięki nowoczesnym, zrównoważonym metodom gospodarowania, możemy w miejsce wyciętych drzew przywrócić las zgodny z panującymi w tym miejscu warunkami przyrodniczymi, między innymi stosując naturalne odnowienie. W przyszłości będzie tu rósł las bukowy z domieszką dęba, i innych gatunków liściastych oraz sosny i świerka — wyjaśnia Jan Piotrowski.

Rzecznik Nadleśnictwa Elbląg przypomina, że droga, przy której prowadzone są prace, to wewnętrzna droga leśna, na której obowiązuje m.in. zakaz wjazdu dla pojazdów silnikowych.
— Poruszając się taką drogą, zawsze należy zachować ostrożność ze względu na możliwość spotkania na niej maszyn leśnych oraz samochodów z drewnem i samochodów służby leśnej. Ze względów bezpieczeństwa prosimy także o stosowanie się do poleceń służby leśnej oraz pracowników Zakładu Usług Leśnych, realizujących prace. Za utrudnienia przepraszamy — kończy.