Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Starsza kobieta błąkała się po mieście, zapomniała, gdzie mieszka

2018-12-20 10:02:07 (ost. akt: 2018-12-20 11:31:34)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Bezskutecznie próbowała odnaleźć drogę do domu. Błąkającą się w centrum miasta 78-latkę spotkała inna elblążanka. To ona zadzwoniła po pomoc do policjantów. Zagubiona kobieta, cała i zdrowa, wróciła radiowozem do domu.

Zdarzenie miało miejsce w środę (19.12) przy ul. Giermków w Elblągu. Około godziny 14 pod 112 zadzwoniła kobieta, która poprosiła o pomoc policjantów. Spotkała na ulicy starszą kobietę, która nie mogła odnaleźć drogi do domu. Na miejsce przyjechali policjanci i ustalili jej miejsce zamieszkania. Zdezorientowaną kobietę odwieźli do domu radiowozem.

Policjanci apelują! Temperatura na zewnątrz, zarówno w nocy jak i w dzień, spada poniżej zera. Takie ochłodzenie może być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, cierpiących na zaniki pamięci oraz oczywiście bezdomnych. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Apelujemy do elblążan o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

Telefon 800 165 320 – to bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Olsztyn. Zawsze można również dzwonić na 112. Policjanci zareagują na każde zgłoszenie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB