Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Dramatyczny krok 17-letnich bliźniaków, jeden zmarł. Prokuratura umorzyła śledztwo

2018-12-20 20:56:45 (ost. akt: 2018-12-20 21:26:23)

Autor zdjęcia: Archiwum

Prokuratura Okręgowa w Elblągu zadecydowała o umorzeniu śledztwa w sprawie tragicznych wydarzeń, do których doszło w nocy z 15 na 16 czerwca w miejscowości Jeglia koło Działdowa. Według śledczych, 17-letni bracia bliźniacy sami targnęli się na swoje życie i nikt ich do tego nie namawiał.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu, do tragedii doszło 15 czerwca tego roku na łące przy lesie w pobliżu miejsca zamieszkania, gdzie "bracia spowodowali sobie nożem obrażenia na szyi, a następnie zadali sobie ciosy w okolice klatki piersiowej".

Następnego dnia mieszkaniec wsi Jeglia znalazł zwłoki jednego z 17-letnich braci bliźniaków, mieszkańców tej wioski. Zawiadomił niezwłocznie policję. Drugi bliźniak w stanie ciężkim trafił do szpitala w Olsztynie.

— Na skutek zadanej rany kłutej klatki piersiowej jeden z pokrzywdzonych zmarł, a drugi pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu. Zgodnie z treścią opinii biegłych, lokalizacja i przebieg kanału ran wskazywały na możliwość ich powstania w wyniku działania ręki własnej, co potwierdzono również w drodze zeznań świadka - jednego z pokrzywdzonych — informuje elbląscy śledczy.

Jak dodają, w sprawie nie zdołano ustalić motywów działania małoletnich.
— Po przeprowadzeniu czynności dowodowych w sprawie, nie ulegało jednak wątpliwości, iż zachowanie pokrzywdzonych nie nosiło znamiona przestępstwa, żadna inna osoba trzecia nie doprowadziła namową małoletnich do targnięcia się na swoje życie — podsumowują prokuratorzy, którzy umorzyli śledztwo w tej sprawie.
AKT

Gdzie szukać pomocy?
Osoby zmagające się z depresją mogą szukać pomocy w następujących placówkach:
– Poradnie Zdrowia Psychicznego,
– Ośrodki Interwencji Kryzysowej,
– Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne (dla dzieci i młodzieży),
– Szpitale psychiatryczne
To są instytucje funkcjonujące w całej Polsce, udzielające bezpłatnych usług.

Fundacja ITAKA prowadzi całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. Siedem dni w tygodniu dyżurują psycholodzy pod numerem 800 70 22 22, specjaliści odpowiadają również na maile: porady@liniawsparcia.pl. W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji, którzy pomagają także w znalezieniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, gdzie można otrzymać bezpośrednią pomoc.

W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.liniawsparcia.pl.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kobieca przemoc #2648004 | 193.243.*.* 21 gru 2018 12:45

    https://bezux.pl/wpisy/znana-blogerka-i- instagramerka-zneca-sie-nad-corka-zamkni j-kwa-ryj-szmato-jest-nagranie/6827

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Przemoc kobiet wobec mężczyzn #2647866 | 193.243.*.* 21 gru 2018 07:46

    http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,15212 1,24133887,przemoc-kobiet-to-nieprawda-z e-facet-moze-zniesc-wiecej.html?fbclid=I wAR3sKORoZYJyQiAAVN7jY7gdG3t6Wsoq0sHYsuq W4bHM8CzukTH5E4rMc_M

    odpowiedz na ten komentarz