środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Niepełnosprawne dziewczynki odwiedził wyjątkowy Mikołaj. Ich reakcja? Zobaczcie sami [zdjęcia]

2018-12-22 08:00:00 (ost. akt: 2018-12-22 12:06:37)

Autor zdjęcia: st. kpt. Marek Siółkowski

Strażacy z Elbląga mają wielkie serca. Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wybrali się z prezentami do dwóch niepełnosprawnych dziewczynek z Elbląga, Andżeliki i Patrycji. Ich reakcja? Bezcenna. Zobaczcie to sami na zdjęciach.

Ta historia zaczęła się w hospicjum przy ul. Toruńskiej dobrych kilka lat. Strażacy z Elbląga otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym gnieździe os znajdującym się w hospicjum przy ul. Toruńskiej. Jak zawsze szybko zajechali na miejsce, ściągnęli gniazdo do worka i wypuścili w bezpiecznym miejscu w lesie.

Cała akcja trwała kilkadziesiąt minut.

W tym czasie poznali niepełnosprawną Andżelikę, która miała porażony rdzeń kręgowy w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dziewczynka tak skradła serca strażaków, że postanowili od tamtej pory co roku uszczęśliwiać ją prezentami świątecznymi.

Angelika miała dwa lata, kiedy uległa ciężkiemu wypadkowi. Dla rodziny to były trudne chwile. Lekarze nie dawali dziecku żadnych szans na przeżycie. Byli w błędzie. Dziewczynka ponad pięć lata temu opuściła elbląskie hospicjum.

Patrycja to kolejna dziewczynka, która skradła serce strażaków. Poznali ją podczas festynu, w którego trakcie zbierano pieniądze na zakup wózka dla niej. Patrycja, która porusza się na wózku inwalidzkim, na specjalne leczenie musi jeździć aż do Łodzi.

— Każda z dziewczynek ma swoje marzenia i co roku strażacy wraz z Mikołajem z dalekiej Laponii próbują je spełniać — mówi st. kpt. Marek Siółkowski. — W tym roku dziewczyny dostały w prezencie zestawy do makijażu, pierścionki, kremy, perfumy i portfeliki na pieniądze i wiele innych drobiazgów. Oczywiście nie obyło się bez wielkiej paczki wypełnionej słodyczami. W tym roku Andżelika dostała na gwiazdkę upragnionego smartfona, a Patrycja wielkiego, pluszowego misia. Obie dziewczynki podziękowały strażakom gorącym buziakiem i poczęstowały przepysznymi cukierkami. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.

Szczególne podziękowania dla komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu kpt. Łukasza Kochana. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji akcji dla: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Pasłęk, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Elbląg, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Elblągu oraz Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.