Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Rumunia i Albania w reportażach Małgorzaty Rejmer

2018-12-30 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-28 12:54:57)

Autor zdjęcia: arch. BE

Biblioteka Elbląska zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Rejmer – autorką książek „Bukareszt. Kurz i krew” oraz „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”

W piątek, 11 stycznia, o godz. 18.00 Biblioteka Elbląska zaprasza do sali kinowej na spotkanie z Małgorzatą Rejmer – autorką książek „Bukareszt. Kurz i krew” oraz „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”. Wstęp wolny.

Małgorzata Rejmer (ur. 1985) - powieściopisarka, reportażystka. Absolwentka studiów kulturoznawczych w ramach MISH UW. Doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Obecnie mieszka w Tiranie. Jej książkowym debiutem była powieść „Toksymia”. W roku 2013 ukazała się jej druga książka – „Bukareszt. Kurz i krew” (Wyd. Czarne), za którą otrzymała Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii literatura faktu, Gwarancję Kultury przyznawaną przez TVP Kultura, Nagrodę Literacką "Gryfia", a także nominacje do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody im. Beaty Pawlak i Paszportów POLITYKI. W roku 2018 wyszła jej kolejna książka: „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” (Wyd. Czarne). Książka jest nominowana do Paszportów POLITYKI.
Informacja Biblioteki Elbląskiej

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB