Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Niezwykłym koncertem podsumują mijający rok

2018-12-29 11:21:36 (ost. akt: 2018-12-29 11:37:00)
W ubiegłym roku podczas koncertu wystąpił w Pasłęku Bellezza Opera Trio

W ubiegłym roku podczas koncertu wystąpił w Pasłęku Bellezza Opera Trio

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłęku

Pasłęcki Koncert Noworoczny "Kinowe brzmienia z Tomaszem Stockingerem i Elbląską Orkiestrą Kameralną" odbędzie się już 20 stycznia. Poznamy też laureata konkursu "Pasłęckie Wydarzenie Roku".

Pasłęcki Koncert Noworoczny "Kinowe brzmienia z Tomaszem Stockingerem i Elbląską Orkiestrą Kameralną" odbędzie się 20 stycznia o godz. 18:00 w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

Podczas imprezy będzie miało miejsce wręczenie nagród "PASŁĘCKIE WYDARZENIE ROKU 2018". Jest to czwarta edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz firmy mające wyjątkowe osiągnięcia na rzecz rozwoju społeczno–gospodarczego i kulturalnego gminy Pasłęk.

Wstęp na koncert tylko po okazaniu darmowej wejściówki - do odbioru w sekretariacie Pasłęckiego Ośrodka Kultury od 11 stycznia 2019r.

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza melomanów do udziału w muzycznej uczcie, okraszonej słowem i obrazem. Przypomnimy sobie szlagiery, które wywarły największy wpływ na kinematografię XX wieku. Zrobimy to w doborowym towarzystwie Stefana Gąsieńca i Tomasza Stockingera.

Orkiestra nie po raz pierwszy zmierzy się z repertuarem, który większość osób kojarzy z salą kinową. Tym razem elbląscy instrumentaliści zaprezentują utwory, które łączyły świat muzyki i świat filmu na przestrzeni kilku dekad. Najpierw, w rytmie tanga Por Una Cabeza z filmu "Zapach kobiety", odkryjemy historię pewnego niewidomego podpułkownika i jego młodego opiekuna. Później, za sprawą ragtime’u The Entertainer z filmu „Żądło”, przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych lat 30. i środowiska przedsiębiorczych złodziejaszków. Nie zabraknie także polskich akcentów – na scenie zabrzmią m.in. walce z filmów „Noce i dnie” i „Trędowata”. Przewodnikami po świecie kinowych szlagierów będą uznani artyści. Koncert poprowadzi znany aktor serialowy, filmowy i teatralny, Tomasz Stockinger. Wtórował im zaś będzie ceniony kompozytor i pianista jazzowy, Stefan Gąsieniec.

Wykonawcy: Stefan Gąsieniec – pianista, Tomasz Stockinger - prowadzenie, Elbląska Orkiestra Kameralna.
red.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ANTY LEWAK #2651762 | 109.241.*.* 30 gru 2018 07:10

    I hucznie powitają podwyżki dla siebie i URZĘDASÓW.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz