Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Rowerowe kwestowanie

2019-01-10 11:10:28 (ost. akt: 2019-01-10 11:15:48)
Wycieczka rowerowa z MOSiR

Wycieczka rowerowa z MOSiR

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

To będzie pierwsza w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa. W najbliższą niedzielę (13.01) jej uczestnicy pojadą na rowerach do grodziska Cholin nieopodal Świętego Gaju.

— W Elblągu sezon rowerowy trwa cały rok, więc nie czekając na wiosnę, zapraszamy na wspólne odkrywanie grodziska Cholin. Poza kręceniem korbami naszych dwukołowców wpiszemy się w akcję zbierania funduszy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której puszkę będziemy wieźli ze sobą — informuje Marek Kamm z działu organizacji imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Chętni powinni stawić się w najbliższą niedzielę (13.01) o godz. 10 na placu katedralnym na Starym Mieście.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć i kwestowanie do puszki zarówno od uczestników wycieczki jak i okolicznych mieszkańców. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

— Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i gruntowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach terenowych, z klockowanym bieżnikiem. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - ubieramy się "na cebulę", ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą — przypomina Marek Kamm. 

Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.
- Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Będzie także można liczyć na gorącą herbatę. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych na trasie.

— Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Nikogo nie może zabraknąć. Gorące czerwone serducha wprowadzą ciepło w tę zimową niedzielę! Udział w wycieczce jest bezpłatny — zapraszają organizatorzy.

TRASA
Elbląg, Raczki Elbląskie, Krzewsk, Dzierzgonka, Stare Dolno, Święty Gaj, Cholin, Święty Gaj, Stare Dolno, Dzierzgonka, Wiśniewo, Balewo, Jezioro, Karczowiska Górne, Elbląg. Łączna długość trasy to około 53 km.