Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Edward Pietrulewicz powołany na stanowisko wiceprezydenta Elbląga

Edward Pietrulewicz (pierwszy z prawej) ma ponad 35-leci staż pracy w oświacie

Edward Pietrulewicz (pierwszy z prawej) ma ponad 35-leci staż pracy w oświacie

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Edward Pietrulewicz, dotychczasowy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu, został mianowany na wiceprezydenta miasta.

Swoją decyzję prezydent miasta Witold Wróblewski ogłosił na konferencji prasowej w poniedziałek (28.01). Edward Pietrulewicz ma 57 lat i ponad 35-letni staż pracy w oświacie. Ukończył studia wyższe pedagogiczne, podyplomowe studia z informatyki, z organizacji i zarządzania w oświacie. Jest też egzaminatorem przedmiotów zawodowych w technikum. W latach 2006-2015 był dyrektorem SP nr 21. Był także dyrektorem Departamentu Edukacji i Sportu oraz od 2016 roku do chwili obecnej jest dyrektorem Sp nr 19. W trakcie jego zarządzania SP nr 21 trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce w "złotej 10" szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim, a SP nr 19 zajęła IV i II miejsce w kolejnych edycjach tego konkursu.

— Jeśli chodzi o jego pracę zawodową wskazałbym na jego pionierskie działania związane z innowacjami pedagogicznymi: był pionierem w tworzeniu publicznej szkoły z oddziałami dwujęzycznymi w Elblągu oraz wykorzystaniu nowoczesnych technik w nauczaniu. W SP nr 19 jako w jednej z pierwszych szkół w Polsce zostały wprowadzone zajęcia z robotyki, które prowadzą od zabawy do zaawansowanej znajomości języka programowania — wskazywał prezydent Wróblewski.

Nowy wiceprezydent będzie odpowiedzialny nie tylko za edukację i sport w mieście. Jemu będzie podlegał również Departament Innowacji i Informatyki, Departament Spraw Obywatelskich i Spraw Rodzinnych. Jako wiceprezydent będzie również sprawował nadzór nad Elbląskim Parkiem Technologicznym.

Edward Pietrulewicz wskazuje, że jest zwolennikiem zmian w edukacji z duchem czasu, ale na zasadzie ewolucji a nie rewolucji.

— Wprowadzamy nowy etap w oświacie: ustawa obliguje nas do zmian, szczególnie jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe i branżowe. Kolejny problem, z którym trzeba będzie sobie poradzić to dwa roczniki, które w tym roku kończą gimnazja i ósmoklasiści, którzy pójdą do szkół średnich. Przed nami problem rekrutacji do tych szkół. Postaramy się to rozwiązać z korzyścią dla wszystkich — mówił podczas konferencji Edward Pietrulewicz. — Kolejny problem, to coraz większy rozdźwięk między subwencją, a kosztami utrzymania szkół. Będziemy stawiać na innowacyjność, nowoczesne kształcenie, a ja w swoim działaniu chciałbym się kierować trzema wartościami: kompetencje, uczciwość i lojalność.

Edward Pietrulewicz nową funkcję obejmie najprawdopodobniej od 1 lutego. W jego miejsce, do czasu ogłoszenia konkursu, pełniącą obowiązki dyrektora SP nr 19 będzie dotychczasowa wicedyrektor szkoły Ewelina Bagdziun.

Edward Pietrulewicz jest pierwszym wiceprezydentem, którego na to stanowisko powołał Witold Wróblewski. Włodarz miasta, w ramach porozumienia zaproponował także drugie stanowisko politykom Koalicji Obywatelskiej. Kto to taki?

— Już kilka tygodni temu przedstawiłem dwa nazwiska, z którymi widzę współpracę. Do dziś jeszcze nie mam odpowiedzi. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli przedstawić jego osobę — ucina prezydent Wróblewski.

Kolejny wiceprezydent będzie m.in. odpowiedzialny za zamówienia publiczne, przedsiębiorczość, promocję i kulturę w mieście oraz ochronę zdrowia.
as

Zapis konferencji prasowej - chwilę trzeba poczekać na załadowanie posta

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marek z #2670790 | 77.112.*.* 28 sty 2019 15:07

  dlaczego nie do wydziału bliskiego Dyrektorowi. Edukacji? jak już? to nie ma sensu kto za tym żeby Pan P. został Dyrektorem szkoły jak do tej pory- niech daje like.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. olo #2670787 | 77.112.*.* 28 sty 2019 15:04

  zła decyzja .dzieci dużo stracą. nikogo to nie obchodzi.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. piotr ed #2670786 | 77.112.*.* 28 sty 2019 15:02

  To prawda dzieciaki Pana uwielbiają ale władze robią swoje pomimo wszystko:(

  odpowiedz na ten komentarz

 4. magda #2670785 | 77.112.*.* 28 sty 2019 15:01

  Dzeci dużżżżżżżżżżżżżżżżo stracą z atmosfery. Szkoda niedobrze. :( Nie zabierajcie nam Dyrektora. :(

  odpowiedz na ten komentarz

 5. gosia #2670782 | 77.112.*.* 28 sty 2019 15:00

  Bardzo żałujemy rodzice i dzieci to bartdzo dobry Dyrektor z podejściem czemu taka decyzja czemu ktoś inny nie może zostać. Pan Dyrektor jest potrzebny dzieciom. :((Już w jednej szkole była zmiana z Pana Dyrektora i źle się to odbiło atmosferze. zła decyzja .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)