Piątek, 22 października 2021. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Piesi pod policyjną lupą. Na przejściu zdejmij kaptur, nie patrz w komórkę, z uszu wyjmij słuchawki

2019-01-30 10:43:32 (ost. akt: 2019-01-30 10:46:52)
Akcja NURD

Akcja NURD

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą dzisiaj krajowe działania pod nazwą - „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”.

Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na pieszych, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych. Elbląskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Prawidłowe zachowania pieszych, to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do świtu i poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożności, zwiększyć swoją uwagę na tyle by móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo.

Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną, czy wyjąć słuchawki z uszu. To tylko niektóre przykłady niebezpiecznych zachowań pieszych, jakie policjanci obserwują na ulicach. Podczas działań NURD funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami inicjują. Wśród nich jest: przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przechodzenie na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód.

W środę (30.01) elbląskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB