środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Elbląscy uczniowie w "Złotej Kielni"

2019-02-01 10:45:11 (ost. akt: 2019-02-01 10:48:52)

Autor zdjęcia: arch. szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu wezmą udział w finale konkursu budowlanego „Złota Kielnia”.

Możliwość zmierzenia się z najlepszymi uczniami kierunków budowlanych z całej Polski wywalczyli sobie kwalifikując się do pierwszej trójki w etapie okręgowym konkursu.

Uczniowie II klasy w zawodzie dekarz, Przemysław Pakulski i Tomasz Skidaniuk, zajęli I i III miejsce w eliminacjach okręgowych „Złotej Kielni”. Pozycja na podium pozwoliła im zakwalifikować się do ogólnopolskiego finału, gdzie będą mogli zmierzyć się z najlepszymi uczniami z całej Polski.

Młodzi dekarze mają szansę powtórzyć sukces innego ucznia Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. W 2017 r. do ogólnopolskiego finału „Złotej Kielni” dostał się Piotr Parzych - również uczeń kierunku dekarz w ZSIŚiU. Wygrał on konkurs zostając najlepszym dekarzem w Polsce i dodatkowo uzyskał tytuł „Najlepszego praktyka”.

„Złota Kielnia” to konkurs z 48 letnią historią. Jego formuła zbliżona jest do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co czyni poziom rywalizacji niesłychanie wysokim i pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.

Finał konkursu odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu w dniach 13-15 lutego. Organizatorami turnieju są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu oraz Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Patronat honorowy na konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej.
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anna Strzelecka #2673456 | 176.97.*.* 1 lut 2019 12:25

    Proszę, proszę nasz Absolwent (Szkoły Podstawowej w Błudowie) . Gratuluję Przemku. Trzymamy za Was kciuki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz