Wtorek, 5 lipca 2022. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Młody golfista z Pasłęka ze sportowym stypendium

2019-02-02 14:00:00 (ost. akt: 2019-02-01 12:43:58)

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłęku

Krzysztof Sosnowski, młody golfista z Pasłęka otrzymał stypendium sportowe.

Burmistrz Pasłęka podpisał umowę o przyznaniu stypendium sportowego na rok 2019 z Krzysztofem Sosnowskim – młodym golfistą, który od 2018 roku jest w kadrze Polski juniorów.

Stypendia sportowe otrzymują sportowcy, którzy w minionym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe rangi mistrzowskiej na szczeblu krajowym i arenach międzynarodowych. Na stypendia sportowe w tym roku gmina w swoim budżecie przeznaczyła 23 tys. zł. Stypendia przyznawane są na okres 12 miesięcy.

Krzysztof Sosnowski obecnie trenuje pod okiem trenera mistrzów Polski, pana Wacława Laszkiewicza. W roku 2018 zajął piąte miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Ponadto brał udział w następujących turniejach:
Kram Cup w Pasłęku, gdzie wywalczył drugie miejsce w swojej grupie, Kram Junior Open był w pierwszej trzydziestce, Audi Junior Tour Kraków, gdzie zajął drugie miejsce, a na Adui Junior Tour Rosa był trzeci, XXIV Międzynarodowych Mistrzostwach Juniorów, U.S Kids Poland Championship 2018 w Warszawie i wielu innych na szczeblu krajowym.

W spotkaniu uczestniczyła także mama golfisty Bożena Sosnowska. Burmistrz Pasłęka pogratulował Krzysztofowi tak znaczących i wartościowych wyników sportowych, które przyczyniają się do promocji sportu i zdrowego stylu życia, a zwłaszcza do promocji naszego Pasłęka.
Informacja UM w Pasłęku


Źródło: Dziennik Elbląski