Napisz elbląską legendę i wygraj konkurs

2019-02-11 11:59:22(ost. akt: 2019-02-11 12:05:21)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

CSE Światowid i Szkoła Podstawowa nr 23 zapraszają dzieci do udziału w konkursie „Legendy elbląskie”.
Najpopularniejszy Piekarczyk, a może elbląski czarnoksiężnik, rycerz w srebrnej zbroi albo odważne Elblążanki – można je namalować, narysować, stworzyć collage lub wyrzeźbić.

Tematem konkursu są legendy elbląskie. Udział mogą wziąć dzieci do 14. roku życia. Prace konkursowe mogą być wykonane w technikach rysunkowych, malarskich, graficznych, mogą być to również collage, rzeźby lub instalacje przestrzenne.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Elbląga i regionu. Udział w konkursie jest bezpłatny, a skierowany jest on do przedszkoli i szkół  podstawowych oraz  placówek kulturalno-oświatowych.
italic text
Konkurs rozgrywany będzie w 3 kategoriach wiekowych: dzieci do 6 lat, dzieci od 7 do 10 lat, dzieci  od 11 lat do 14 lat. Prace na konkurs należy nadsyłać na adres: Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu, ul. Słoneczna 14, 82-300 Elbląg w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2019 r.

Prace oceni  komisja powołana przez organizatorów, która będzie się kierować następującymi kryteriami: poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy, stopień trudności wykonania oraz zgodność z tematyką konkursu.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej w CSE „Światowid” w maju 2019

Regulamin i karta zgłoszenia dostępna na stronie Światowida
Informacji na temat konkursu udziela: Małgorzata Cieślik, 55 625 87 02 sekretariat, Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu, e-mail: sp23.m.cieslik@wp.pl
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski