Trzy hokeistki z Elbląga powalczą o mistrzostwo Polski!

2019-02-18 10:44:03(ost. akt: 2019-02-18 10:44:33)

Autor zdjęcia: nadesłane/archiwum klubu

Trzy elblążanki: Maja Brzezińska, Olga Jaskulska i Julia Grzelak wywalczyły w miniony weekend wraz GKS Stoczniowiec awans do finału Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Już 2 marca w gdańskiej hali Oliwia odbędzie się pierwszy z dwumeczu finału MP PLHK.
Julia Grzelak w zeszły roku zdobyła wraz z drużyną GKS Stoczniowiec wicemistrzostwo Polski. Dla Mai i Olgi jest to pierwszy sezon występów w lidze seniorskiej.

Dziewczyny na co dzień trenują i reprezentują Elbląg w barwach UKS Wikingowie - tu grają w lidze KPOZHL w kategorii Żak Starszy. Od maja 2018 dziewczyny trenują także na mocy umowy o współpracy pomiędzy klubami w gdańskim Stoczniowcu, Pomimo dużej ilości nauki (Julka i Olga przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty, a Maja jest w siódmej klasie SP) dziewczyny znajdują czas żeby pięć lub sześć razy w tygodniu uczestniczyć w treningach hokeja na lodzie (połowa w Gdańsku, połowa w Elblągu). Dodatkowo w co drugi weekend grają mecze ligowe: albo Żaka Starszego albo ligę seniorską. Julka bierze także udział w zgrupowaniach Reprezentacji Polski Juniorek U18.

Hokej jest ich wielką miłością, daje im wiele radości i spełnienia. Są przykładem na to, jak ciężką pracą można połączyć miłość do sportu i naukę. Rodzice bardzo wspierają rozwój sportowy swoich pociech i przeżywają ich występy. Trzymajcie kciuki za elbląskie hokeistki, bo naprawdę fajne z nich dziewczyny - co widać na zdjęciu.