Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Blisko 200 interwencji. Policjanci podsumowali weekend

2019-02-18 11:50:32 (ost. akt: 2019-02-18 11:53:37)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Elbląscy policjanci od piątku do niedzieli wyjeżdżali na interwencje blisko 200 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 22 nietrzeźwych. Funkcjonariusze z ruchu drogowego obsłużyli 20 kolizji drogowych oraz przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 400 kierujących. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszym był 35-latek, który spowodował w Pasłęku kolizję. Było to w piątek około godziny 18. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, to okazało się, że kierujący oplem astrą mężczyzna jest pijany. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W sobotę wieczorem 19-latek, który kierował renault clio, zderzył się z seatem alhambrą na ul. Płk. Dąbka. Kierujący seatem oraz pasażerka doznali ogólnych potłuczeń, natomiast 19-letni sprawca zdarzenia trafił do szpitala. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a dodatkowo był pijany. Miał w organizmie 1,26 promila alkoholu. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej była również nadmierna prędkość z jaką poruszał się 19-latek.

Rekordzistą okazał się być 24-latek zatrzymany w niedzielę na miejscu kolizji przy Grobli św. Jerzego. Mężczyzna kierował hondą accord mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy wymienieni kierujący będą odpowiadać przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu