Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Miasto przejmie infrastrukturę na Górze Chrobrego?

2019-02-19 15:28:38 (ost. akt: 2019-02-19 15:31:14)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Pod koniec stycznia komornik sądowy zajął wszystkie urządzenia, które do tej pory stanowiły własność PT Góra Chrobrego. Tymczasem prezydent Elbląga chce, by podczas marcowej sesji elbląscy radni wyrazili zgodę no to, by to miasto przejęło nakłady na nieczynnym już stoku.

PT Góra Chrobrego wydzierżawiło od miasta stok we wrześniu 2010 roku. Od tego czasu w budowę infrastruktury: wyciągu i systemów naśnieżania, zainwestowało około 6 mln zł. Od dłuższego czasu władze firmy alarmowały jednak, że w wyniku niesprzyjającej pogody i braku śniegu, do interesu dokładają coraz więcej. W 2018 roku stowarzyszenie wprost przyznało, że nie uruchomi stoku w kolejnym sezonie.

Wtedy pojawił się pomysł, by to elbląski samorząd przejął wyciąg narciarski. Pod taką petycją podpisało się 3,5 tysiąca osób. Na mocy ustaleń zespołu negocjacyjnego samorząd chciał odkupić infrastrukturę stoku za 1,3 mln złotych netto w trzech rocznych ratach, jednak rozmowy na ten temat z PT Góra Chrobrego utknęły w martwym punkcie w kwietniu 2018 roku, gdy ówczesna Rada Miejska głosami klubu PiS nie zgodziła się, by ten temat był głosowany na sesji. W styczniu 2019 roku na urządzeniach orczykowych i wyciągach narciarskich na stoku pojawiły się wlepki o zajęciu komorniczym.

Do sprawy odniósł się prezydent Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej we wtorek (19.02).

— Tak, jak zapowiadałem w kampanii wyborczej i zaraz po wyborach zamierzam zrobić wszystko, aby narciarstwo w naszym mieście nie zostało zlikwidowane i aby wykorzystać wspaniałe warunki, które mamy do uprawiania tego sportu. Ten sezon został niestety stracony, jednakże będę robił wszystko, aby reaktywować stację narciarską na Górze Chrobrego — mówi prezydent Wróblewski.

I wskazuje, że na najbliższą sesję w marcu przygotował uchwałę dotyczącą przejęcia sprzętu, tak aby od nowego sezonu zimowego można było uruchomić stację narciarską. — Teraz jest najlepszy czas, aby zdążyć przed kolejnym sezonem narciarskim, dlatego zamierzam wrócić do rozmów z właścicielem na temat możliwości przejęcia nakładów — dodaje prezydent. — Mam nadzieję, że obecna Rada – a przynajmniej większość radnych zrozumie potrzeby mieszkańców i turystów. Liczę, że tym razem te głosy nie zostaną zlekceważone.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Akcjat4 #2684608 | 109.241.*.* 19 lut 2019 22:09

    Jak to powiedziała kiedyś pewna Moycho,bo tak brzmi jej prawdziwe nazwisko...sorry,ale taki mamy klimat.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kiki #2684447 | 83.23.*.* 19 lut 2019 16:53

    Od dłuższego czasu władze firmy alarmowały jednak, że w wyniku niesprzyjającej pogody i braku śniegu, do interesu dokładają coraz więcej.To w takim razie kuzwa.Dlaczego my podatnicy mamy to kupic ,dokładac do inetresu i utrzymywac.Kto ma w tym interes.Najpierw prezydent niech wydebi należne miliony od wykonawcy za Tor Kalbar.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz