środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Zielone Wzgórze zakwitnie na Teatralnej

2019-02-22 12:37:39 (ost. akt: 2019-02-22 12:41:03)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W przyszłym tygodniu pięknie zazieleni się Duża Scena Teatru im. Aleksandra Sewruka, a to za sprawą musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza”. Rudowłosa bohaterka książki Lucy Maud Mongomery, znana wielu pokoleniom czytelników, zagości na scenie w spektaklu wyreżyserowanym przez Mirosława Siedlera.

Rozśpiewani bohaterowie, barwna scenografia i ciekawa fabuła. Wszystko to pozwoli poznać, bądź przypomnieć sobie postać Ani Shirley. W tytułowej roli zobaczymy gościnnie występującą Patrycję Baczewską.

Nastoletnia Ania trafia do nowych opiekunów, Maryli i jej brata, Mateusza. Mimo że jest sierotą nie traci pogody ducha, którą „zaraża” wszystkich wokół. Codziennie mierzy się ze smutkami i kompleksami, które pokonuje dzięki radości
i wierze w to, że marzenia się spełniają! Optymizm najlepiej wyraża się poprzez śpiew i taniec, a tego w spektaklu nie zabraknie.

Spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” swoją premierę na Deskach Teatru Sewruka miał 3 marca 2018 roku. Ten familijny musical przepełniony zabawnymi dialogami i muzyką Zbigniewa Karneckiego dostarczy dużo niezapomnianych emocji. Na scenie poza aktorami pojawią się też młodzi statyści, których obecność pozytywnie potęguje energię spektaklu. Dla nieco starszych widzów będzie upragnionym powrotem do czasów dzieciństwa, a młodszych z pewnością urzeknie piękną scenografią, kostiumami i muzyką.

„Ania z Zielonego Wzgórza”, reż. Mirosław Siedler

03.03.2019r., godz. 17.00
08.03.2019r., godz. 19.00
informacja nadesłana