Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Kto pokieruje szpitalem miejskim w Elblągu?

2019-02-22 15:34:51 (ost. akt: 2019-02-22 15:35:46)
Szpital Miejski w Elblągu

Szpital Miejski w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Szpital miejski w Elblągu szuka nowego dyrektora. Swoją ofertę na to stanowisko złożył tylko jeden kandydat, dlatego prezydent Elbląga ogłosił nowy konkurs, musi mieć bowiem wybór z minimum dwóch kandydatów.

Unieważnienie konkursu na stanowisko nowego dyrektora Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu było możliwe, bo przepisy wynikające z ustawy o działalności leczniczej mówią wprost: jeżeli w pierwszym konkursie wpłynęła tylko jedna oferta, to należy ogłosić nowy konkurs.

Ratusz musiał ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego, ponieważ w lutym kończy się kadencja dotychczasowego szefa placówki - Mirosława Gorbaczewskiego. Nie oznacza to jednak, że obecny szef placówki medycznej nie może po raz kolejny starać się o tę pracę.

Od kandydata, który pokieruje szpitale wymaga się m.in. wyższego wykształcenia, co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończonych studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletniego stażu pracy, a także wiedzy i doświadczenia dających rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków.
as


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB