Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Za mało pieniędzy na nową strażnicę

2019-02-26 09:19:43 (ost. akt: 2019-02-26 09:21:22)

Autor zdjęcia: mat. KM PSP w Elblągu

Elbląscy strażacy nadal nie mogą wyłonić firmy, która zbuduje dla nich strażnicę. Drugie podejście do planowanej budowy obiektu zakończyło się fiaskiem.

Pierwszy przetarg na budowę nowej strażnicy został unieważniony ze względu na zbyt dużą różnicę pomiędzy kwotą przeznaczoną na wykonanie siedziby strażaków, a oczekiwaniami finansowymi potencjalnych wykonawców. Strażacy okroili więc zamówienie i ogłosili nowy przetarg, do którego przystąpiły dwie firmy. Po otwarciu ofert okazało się, że tańsza oferta opiewa na prawie 11 mln zł, a droższa na 11,5 mln zł. To ciągle za dużo, bo strażacy mogą przeznaczyć na pierwszy etap budowy jedynie 8,6 mln zł.

Nowa siedziba rycerzy świętego Floriana ma powstać na działce przy ul. Łęczyckiej. Zaplanowano tu prace — budowa przyłączy, sieci i instalacji zewnętrznych sanitarnych i elektrycznych silnoprądowych, wykopy dla kabli i rur osłonowych. Zostaną także wykonane przepusty dla instalacji elektrycznej teletechnicznej oraz sygnalizacja świetlna, powstanie także budynek główny, stanowiący siedzibę KM PSP w Elblągu i przyległej jednostki na ul. Łęczyckiej w stanie zamkniętym, z elewacją i dachem i z m.in. niezbędnymi instalacjami. Prace obejmą również palowanie i roboty ziemne pod garaż wielostanowiskowy oraz komorę dymową.
as

Źródło: Dziennik Elbląski