Koniec zimowego sezonu na torze Kalbar

2019-03-01 10:57:23(ost. akt: 2019-03-01 10:58:28)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

W najbliższą niedzielę (3 marca) kończy się sezon zimowy na torze Kalbar. Łyżwiarze nadal będą mogli korzystać z Krytego Lodowiska przy ul. Karowej, które będzie otwarte do końca marca.
Stały wzrost temperatury, duże nasłonecznienie oraz często występujące opady deszczu, utrudniają utrzymywanie lodowej nawierzchni toru łyżwiarskiego. Z uwagi na te czynniki postanowiono z dniem 3 marca zakończyć sezon zimowy na torze łyżwiarskim Kalbar, podobnie jak robią to tory lodowe w Sanoku i Zakopanem. Łączy się to również z zakończeniem przez elbląskie kluby zimowego sezonu szkoleniowego.

W mijającym sezonie na obiekcie rozegrano trzy edycje lokalnych zawodów z cyklu Szukamy Mistrzów, a także Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie szybkim, w których uczestniczyło 200 zawodników z całej Polski. Tor Kalbar był również chętnie odwiedzany przez mieszkańców Elbląga, którzy korzystać mogli ze ślizgawek ogólnodostępnych, a także przez liczną grupę dzieci i młodzieży szkolnej, która w okresie ferii mogła jeździć na Kalbarze bezpłatnie.

Zakończenie sezonu łyżwiarskiego na torze łączy się z rozpoczęciem prac przygotowujących obiekt do sezonu wiosennego. Przed jego rozpoczęciem, poza rozmrożeniem tafli, przygotowywana będzie infrastruktura pod rekreację dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach oraz dla osób zainteresowanych korzystaniem z boisk wielofunkcyjnych.

Wszystkim miłośnikom łyżew i użytkownikom toru Kalbar Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu serdecznie dziękuje za spędzony wspólnie czas, licząc na ponowne spotkania w sezonie 2019/20.
MOSiR w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski