Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Kolejni przemytnicy stracili swoje samochody

2019-03-04 16:00:25 (ost. akt: 2019-03-04 21:11:00)
Przemytnicy ukrywają papierosy w różnych miejscach — zbiornikach na paliwo, kołach, zderzakach

Przemytnicy ukrywają papierosy w różnych miejscach — zbiornikach na paliwo, kołach, zderzakach

Autor zdjęcia: Archiwum IC w Olsztynie

Troje młodych ludzi próbowało zarobić na przemycie. Skutek – po kontroli funkcjonariuszy KAS z Grzechotek stracili nielegalny towar i swoje samochody.

W piątek, 1 marca, do odprawy celnej na przejściu granicznym w Grzechotkach zgłosił się Polak kierujący samochodem Volkswagen Passat. Funkcjonariuszy zapewnił, że wiezie jedynie przysługującą normę, czyli 2 paczki papierosów.

Samochód skierowano do budynku kontroli szczegółowej, gdzie w przerobionym zbiorniku paliwa funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli 420 paczek papierosów.
Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, do odprawy celnej zgłosił się kolejny obywatel RP, kierujący samochodem Volvo S 80. On, tak jak poprzednik został wysłany do kontroli szczegółowej.

Tam w przerobionych podłużnicach pojazdu ujawniono 120 paczek papierosów. Co ciekawe przemytnik, by utrudnić pracę psa służbowego, ukryte papierosy spryskał chemiczną substancją, ale to na nic się nie zdało.

Z kolei w sobotę w Grzechotkach pojawiła się Polka, która dotąd przede wszystkim jeżdżąc do Rosji korzystała z przejścia w Bezledach. Podróżna także ukryła papierosy w podłużnicach pojazdu – w sumie 123 paczki.

Jej samochód - tym razem Ford Focus  - stanął obok VW Pasata i Volvo S 80 na parkingu depozytowym w Grzechotkach. Wobec kierowców przemytniczych pojazdów wszczęto sprawy karne.
podinsp. Ryszard Chudy, Oficer Prasowy
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kim #2692070 | 178.235.*.* 4 mar 2019 17:51

    mrówki wpadły

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz