Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Konkurs na najpiękniejszą palmę

2019-03-05 13:21:51 (ost. akt: 2019-03-15 12:10:22)
Konkurs na najpiękniejszą palmę w Tolkmicku

Konkurs na najpiękniejszą palmę w Tolkmicku

Autor zdjęcia: arch. parafii w Tolkmicku

Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku po raz dwunasty organizuje konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

- Zaczynaliśmy lokalnie, ze Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem Miejskim, potem włączył się Ośrodek Kultury i Dom Pomocy Społecznej. W kolejnych latach dołączały do tego konkursu szkoły z terenu gminy oraz stowarzyszenia. Kiedy nadszedł czas, że na zaproszenie odpowiedziały instytucje i osoby spoza naszej gminy, postanowiliśmy w 2017 roku zmienić ten konkurs na Regionalny - informują organizatorzy.

Jak dodają, cieszy fakt, że przez te wszystkie lata wspierał ich w współorganizacji Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, przez pięć ostatnich lat Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a w 2017 roku do grona sponsorów dołączyło Starostwo Powiatowe w Elblągu, a starosta elbląski Maciej Romanowski objął osobiście konkurs swoim patronatem. W tym roku do współpracy włączył się również Caritas Diecezji Elbląskiej.

Nagrody dla uczestników fundują: Starostwo Powiatowe w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Caritas Diecezji Elbląskiej, oraz Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

- Zapraszamy do udziału w konkursie, osoby indywidualne, rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą z nami tworzyć ten piękny klimat Niedzieli Palmowej. Zaproszenie obejmuje mieszkańców powiatu elbląskiego, ale nie odrzucimy też palm z innych miejscowości - informują organizatorzy.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie parafii (tutaj). Tam też w zakładkach Aktualności i Galeria (w układzie chronologicznym) znajdują się informacje i zdjęcia z poprzednich konkursów.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB