Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Będzie nowa strażnica!

2019-03-06 14:58:13 (ost. akt: 2019-03-06 14:59:53)

Autor zdjęcia: mat. KM PSP w Elblągu

Elbląscy strażacy doczekają się nowej strażnicy. Siedzibę rycerzy świętego Floriana zbuduje firma Przembud z Gdańska, która w Elblągu buduje w tej chwili jeszcze dwie inne inwestycje.

Pierwszy przetarg na budowę nowej strażnicy został unieważniony ze względu na zbyt dużą różnicę pomiędzy kwotą przeznaczoną na wykonanie siedziby strażaków, a oczekiwaniami finansowymi potencjalnych wykonawców. Strażacy okroili więc zamówienie i ogłosili nowy przetarg, do którego przystąpiły dwie firmy. Po otwarciu ofert okazało się, że tańsza oferta opiewa na kwotę 10,9 mln zł, a droższa na 11,5 mln zł. Tymczasem strażacy mogą przeznaczyć na pierwszy etap budowy jedynie 8,6 mln zł. Komisja konkursowa po analizie zdecydowała jednak, że różnice w kwotach mogą być do pogodzenia. Budową nowej strażnicy zajmie się firma Przembud z Gdańska

Nowa siedziba rycerzy świętego Floriana ma powstać na działce przy ul. Łęczyckiej. Zaplanowano tu szereg prac — budowę przyłączy, sieci i instalacji zewnętrznych sanitarnych i elektrycznych silnoprądowych, wykopy dla kabli i rur osłonowych. Zostaną także wykonane przepusty dla instalacji elektrycznej teletechnicznej oraz sygnalizacja świetlna, powstanie także budynek główny, stanowiący siedzibę KM PSP w Elblągu i przyległej jednostki na ul. Łęczyckiej w stanie zamkniętym, z elewacją i dachem i z m.in. niezbędnymi instalacjami. Prace obejmą również palowanie i roboty ziemne pod garaż wielostanowiskowy oraz komorę dymową.

Przypomnijmy, że firma Przembud realizuje w Elblągu także dwie inne inwestycje i zajmuje się budową Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej EUH-E oraz rozbudową Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
as