Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Zatrzymali kierowcę do kontroli. Gdy otworzyli drzwi, od razu wyczuli alkohol

2019-03-11 11:57:34 (ost. akt: 2019-03-11 11:59:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci od piątku do niedzieli interweniowali 186 razy. 21 osób przewieziono do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym. Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu blisko 600 kierujących. Zatrzymano łącznie 6 nietrzeźwych kierujących.

Spośród zatrzymanych kierowców, którzy jechali po alkoholu, niechlubny rekordzista miał 1,40 promila alkoholu w organizmie. 58-latek został zatrzymany w Gronowie Górnym, gdy kierował osobowym oplem. Policjanci od razu po otwarciu drzwi samochodu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkotestem tylko to potwierdziło.
Inny mężczyzna, tym razem 25-letni kierował vw polo. Został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego przy ul. Łęczyckiej. Alkotest w jego przypadku wykazał 1 promil alkoholu w organizmie.

W jeszcze innej sytuacji z prawem jazdy pożegnał się 20 letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem. Zatrzymano go w sobotę przy ul. Hetmańskiej. Miał w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Wszyscy wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu