Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Elbląska PWSZ będzie współpracowała z uczelnią z Madery

2019-03-17 14:00:46 (ost. akt: 2019-03-15 14:54:44)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Anna Dawid

PWSZ wraz z uczelnią z Madery podpisała umowę bilateralną. Z nowej współpracy będą mogli skorzystać studenci oraz kadra dydaktyczna z kierunku studiów Ekonomia z obu Uczelni.

Na początku marca br. prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu podpisał umowę bilateralną w ramach europejskiego Programu ERASMUS+ z uniwersytetem z Funchal na portugalskiej Maderze - ISAL - Instituto Superior de Administração e Línguas. Z nowej współpracy będą mogli skorzystać studenci oraz kadra dydaktyczna z kierunku studiów Ekonomia z obu Uczelni.

ISAL, jako instytucja Studiów Wyższych, zainicjowała działalność w Autonomicznym Regionie Madery - Perle Atlantyku - w 1984 r. Obecnie 30 lat swojego istnienia. Uczelnia prowadzi studia I stopnia na kierunkach: Ekonomia, Zarządzanie, Turystyka oraz studia podyplomowe i kursy specjalizacyjne, tj. Zarządzanie kadrami administracyjnymi, Turystyka ekologiczna, Zarządzanie komercyjne.
Elbląska PWSZ może poszczycić się realną współpracą z partnerami międzynarodowymi. Władze cenią sobie współpracę międzynarodową, dlatego w podejmowanych działaniach kładą szczególny nacisk na podtrzymywanie istniejących kontaktów zagranicznych i pozyskiwanie nowych relacji z partnerami zagranicznymi.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, a jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus + powstał dla uczelni, ich studentów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni. Elbląska PWSZ do programu przystąpiła w 2005 roku, uzyskując Europejską Kartę Erasmusa, która uprawnia ją do realizowania wyjazdów w ramach programu.

Co roku ponad 40 studentów odbywa zagraniczne studia lub praktyki. Z programu Erasmus+ korzystają również nauczyciele i pracownicy administracji poprzez udział w wyjazdach szkoleniowych i naukowych na terenie całej Europy. Jako partner europejski Programu, Uczelnia corocznie gości studentów i nauczycieli z uczelni partnerskich. W obecnym roku akademickim w ramach Programu ERASMUS+ z bogatej oferty kształcenia skorzystało łącznie 21 zagranicznych studentów z: Firat University (Turcja), Recep Tayyip Erdogan University (Turcja), University of South Bohemia (Czechy), University of Castilla-La Mancha (Hiszpania), Universidad de Oviedo (Hiszpania), z Uczelni z Obwodu Kaliningradzkiego (Rosja).

PWSZ w Elblągu posiada łącznie 30 umów partnerskich w ramach Programu Erasmus+. Dzięki programowi studenci i pracownicy mogą wyjeżdżać do Czech, Turcji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Macedonii Północnej , Chorwacji, Włoch, Portugalii, , Grecji, Francji, Bułgarii, na Słowację, Węgry, Litwę i Łotwę.
Erasmus+ jest wspaniałą przygodą, pozwalającą m.in. zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach, poszerzyć horyzonty oraz otworzyć umysł, posiąść bądź poprawić umiejętności językowe, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz przede wszystkim, przeżyć niesamowitą przygodę życia.
informacja nadesłana


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB