środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Wyprowadzała się z mieszkania i to zostawiła przy śmietnikach. Ukarali ją mandatem

2019-03-22 13:11:39 (ost. akt: 2019-03-22 13:15:19)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Pasłęku

Po raz kolejny Straż Miejska nałożyła mandat karny za zanieczyszczenie terenu. Tym razem zdarzenie miało miejsce przy jednym z punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na teranie Pasłęk.

Jak się okazało, mieszkanka Pasłęka, opróżniając wynajmowane mieszkanie, niepotrzebne rzeczy m.in. odpady wielkogabarytowe wyrzuciła pod osiedlowe śmietniki, zanieczyszczając w ten sposób teren wokół pojemników. Straż Miejska po ustaleniu osoby, która dopuściła się tego wykroczenia, nałożyła mandat w wysokości 200 zł.

Za zostawianie odpadów, obok osiedlowych kontenerów, grozi mandat w wysokości nawet do 500 zł.

Jak przypomina Urząd Miejski w Pasłęku, osoby, których nieruchomość są objęte systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, mogą nieodpłatnie oddać wysegregowane odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prac prowadzonych we własnym zakresie w ilości do 3 ton rocznie oraz odpady wielkogabarytowe w ramach uiszczonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
- do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego na terenie Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Robitach od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 14:30 dostarczając je we własnym zakresie,
- przekazać do odbioru przedsiębiorcy odbierającemu odpady w tzw. zbiórce objazdowej organizowanej dwa razy w roku w terminie wskazanym w harmonogramie.

Harmonogram dostępny jest na stronach www.paslek.pl, www.bip.paslek.pl oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Westerplatte 10A w Pasłęku.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady niebezpieczne (baterie, akumulatory, chemikalia, żarówki itp.) należy dostarczać do specjalnych kontenerów na terenie miasta zlokalizowanych przy ul. Strażackiej, ul. Spółdzielczej, ul. Sprzymierzonych oraz w PSZOK na terenie Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Robitach.

https://m.wm.pl/2019/03/orig/dscf3015-537955.jpg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Temida #2701891 | 109.241.*.* 22 mar 2019 13:39

    Co za głupota A gdzie miała tobzostaeic? Wywieźć do lasu jak większość cwaniaków Odbiór dwa razy do roku to chyba delikatna przesada Przeprowadzać się z gratami? Takie śmieci długo nie leżą bo zawsze się ktoś nimi interesuje

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz