Grand Prix dla recytatora

2019-03-25 09:59:47(ost. akt: 2019-03-26 10:50:56)

Autor zdjęcia: nadesłane

Blisko trzygodzinny koncert galowy zakończył wczoraj, 24 marca, XXIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Na scenie prezentowali się laureaci konkursu, a gwiazdą wieczoru była Stanisława Celińska, której towarzyszył zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko.
Jury OFSS „…czy to jest kochanie?” – w skład którego weszli w tym roku: Konrad Dworakowski, Monika Kowalczyk-Kogut i Iwona Loranc – po wysłuchaniu 20 recytatorów i 19 osób śpiewających poezję, postanowiło przyznać główną nagrodę festiwalu Kacprowi Sulowskiemu z Warszawy. Laureat recytował fragment „Sońki” Ignacego Karpowicza i fragment wiersza Stanisława Barańczaka.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła Ewa Kielar z Gdyni, drugie ex aequo Katarzyna Linke z Częstochowy i Bartosz Kowalczyk z Drawska Pomorskiego, a trzecie Zofia Ignasińska z Trzcianki. Jury postanowiło także przyznać dwa wyróżnienia - Elżbiecie Jakóbczyk z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Sylwii Witkowskiej ze Szczecina. Elżbieta Jakóbczyk – oprócz nagrody finansowej, którą otrzymali wszyscy laureaci – otrzymała także tablet ufundowany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, zaś Sylwia Witkowska – zestaw galanterii skórzanej ufundowanej przez firmę PATERS.

Z kolei w kategorii piosenka poetycka pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kwiatkowska z Bydgoszczy, drugie równorzędne nagrody zdobyli Paweł Borzeński z Ełku oraz grupa ZIEWA z Gdyni (ta ostatnia otrzymała także voucher pobytowy ufundowany przez Hotel Anders w Starych Jabłonkach), natomiast trzecie miejsce zdobył zespół TOM BISHOP z Grudziądza.

Jurorzy zdecydowali przyznać także w tej kategorii dwa wyróżnienia – Nikoli Krauze z Kwidzyna oraz Natalii Wieczorek z Grudziądza. Z nagrodą z Elbląga wyjechała także Zuzanna Wiśniewska, która zdobyła nagrodę specjalną za osobowość sceniczną w wysokości 1000 zł brutto ufundowaną przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
CSE Światowid