środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Policjanci podsumowali weekend

2019-03-25 10:58:07 (ost. akt: 2019-03-25 10:59:39)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Było sporo wykroczeń za nadmierną prędkość, zatrzymania za posiadanie narkotyków i tragiczny w skutkach wypadek pod Pasłękiem.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 183 razy, z tego 31 interwencji dotyczyło domowych awantur. Na ulicach wylegitymowali 468 osób i sprawdzili 31 telefonów komórkowych pod kątem kradzieży. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych. 28 elblążan zostało przewiezionych do wytrzeźwienia.

Do policyjnego aresztu trafiło 4 mężczyzn w wieku od 22 do 38 lat, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Byli zatrzymani przy ulicy Skrzydlatej, Różanej, Junaków i Królewieckiej w Elblągu. Narkotyki, które znaleźli przy nich policjanci to amfetamina i marihuana.

Z kolei w miejscowości Węzina pod Elblągiem, pracownicy straży rybackiej, zatrzymali i przekazali policjantom 43-latka i jego 23-letniego kolegę. Mężczyźni, za pomocą podrywki, kłusowali na rzece Wąskiej.

W miniony weekend dużo pracy mieli również policjanci z ruchu drogowego. Pod Pasłękiem miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek. Doszło do niego wczoraj (24 marca, godz. 14.39) na trasie S7, na wysokości miejscowości Pasłęk (pas ruchu w kierunku Gdańska). Z ustaleń policji wynika, że 28-latek przebiegał przez jezdnię. 48-latek jadący samochodem peugeot 207 nie zdołał wyhamować, w wyniku czego śmiertelnie potrącił mężczyznę. Kierowca był trzeźwy.

Przypominamy, że na tego typu drogach obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych. Szczegóły tej tragedii wyjaśni policyjne dochodzenie.

Ponadto policjanci przebadali na obecność alkoholu 475 kierowców. Dwóch z nich prowadziło na podwójnym gazie. Rekordzista jechał passatem w miejscowości Krzewsk (gm. Markusy). Miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali także dwóch kierowców, którzy jechali bez uprawnień oraz jednego z zakazem sądowym. Ujawnili na drogach 178 wykroczeń drogowych, a 90 z nich było odnotowanych za zbyt szybką jazdę.
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu