Strajk nauczycieli coraz bliżej. Prezydent Elbląga apeluje do rodziców

2019-04-04 16:59:47(ost. akt: 2019-04-06 07:09:13)

Autor zdjęcia: pixabay.com

- Sytuacja jest szczególnie trudna, ponieważ na dzień dzisiejszy nie da się oszacować skali protestu. Być może konieczne będzie zawieszenie zajęć zarówno dydaktycznych, jak i opiekuńczo-wychowawczych w niektórych placówkach objętych protestem - pisze prezydent Witold Wróblewski. I prosi rodziców o zapewnienie opieki dzieciom podczas strajku, planowanego od 8 kwietnia.
Drodzy Rodzice i Opiekunowie dzieci uczęszczających do elbląskich szkół i placówek oświatowych. Przed nami trudny czas. Elbląscy nauczyciele i pracownicy oświaty, podobnie jak ich koledzy i koleżanki w całym kraju, przystępują do planowanego od 8 kwietnia 2019r. ogólnopolskiego strajku.

Sytuacja jest szczególnie trudna, ponieważ na dzień dzisiejszy nie da się oszacować skali protestu. Być może konieczne będzie zawieszenie zajęć zarówno dydaktycznych, jak i opiekuńczo-wychowawczych w niektórych placówkach objętych protestem.

W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie podczas ewentualnego strajku opieki dzieciom we własnym zakresie. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie wszyscy będą mieli taką możliwość. W wyjątkowych sytuacjach, gdy nie będą Państwo w stanie we własnym zakresie zabezpieczyć opieki dzieciom bardzo proszę o jak najszybsze zgłaszanie tego faktu w placówkach. Dla tych dzieci, na podstawie zebranych danych postaramy się zapewnić opiekę w jednym z elbląskich przedszkoli lub w szkole.

Sytuacja jest szczególnie trudna w przedszkolach, gdzie do strajku mogą przystąpić również pracownicy administracji i obsługi. Mimo tego chcę zapewnić, że dzieciom, które będą musiały pozostać w placówkach dowieziony zostanie posiłek.

Jako władze samorządowe nie mamy wpływu na skalę i długość protestu. Uczynimy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć uciążliwości dla wychowanków, uczniów i rodziców.

Do Państwa dyspozycji są miejskie instytucje kultury i sportu, które przygotowały na ten czas specjalną ofertę zajęć skierowaną do rodziców z dziećmi.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie www.elblag.eu. Raz jeszcze apeluję o rozważenie pozostawienia dzieci w domach, liczę na Państwa zrozumienie i wsparcie w tym wyjątkowym czasie.

Mam nadzieję, że jak najszybciej ta trudna sytuacja zostanie rozwiązana i nauczyciele dojdą do porozumienia z rządem, tak aby szkoły i przedszkola mogły funkcjonować normalnie.
Z wyrazami szacunku
Witold Wróblewski


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Moja ciotka nauczycielka #2709945 | 212.160.*.* 5 kwi 2019 14:27

    ma ponad 3K na rękę, ma także godziny dodatkowe za które dostaję ekstra kasę. Cieszy się, że będzie więcej dzięki temu strajkowi POlitycznemu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Jest wyjście.... #2709517 | 109.241.*.* 4 kwi 2019 20:45

    Moja żona zarabia więcej w sklepie niż ja w komunikacji miejskiej. Myślę, że u większości też tak jest. Bierzemy wolne na opiekę a reszta ma nogi i do roboty pójdzie na piechotę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz