Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Samorząd województwa nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy

2019-04-07 12:00:32 (ost. akt: 2019-04-05 13:37:55)

Autor zdjęcia: nadesłane

Gala Sportu 2019, która odbyła się w czwartek 4 kwietnia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, była wielkim świętem zawodników i ludzi sportu, a także okazją do uhonorowania najlepszych sportowców w regionie, podziękowania im za trud i wysiłek jaki wkładają w treningi i przygotowanie się do zawodów sportowych.


Gospodarzem uroczystości był marszałek Gustaw Marek Brzezin. Podczas wieczoru zostali też uhonorowani wyróżnieniami i nagrodami, trenerzy oraz osoby pracujące i działające na rzecz sportu.

Specjalnymi statuetkami zostało wyróżnionych 17 młodych sportowców, którzy w 2018 roku startując na zawodach rangi Mistrzostw Świata i Europy w kategorii młodzieżowca, juniora i juniora młodszego zdobyli medale. Na Galę zostali także zaproszeni ,wyróżnieni i docenieni zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK wielokrotni i aktualni Mistrzowie Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco, a także ciężarowcy i lekkoatleci naszego klubu.

Okolicznościowymi medalami zostali nagrodzeni także reprezentanci województwa uczestniczący w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. 
Podczas gali marszałek województwa wręczył również stypendia 44 sportowcom oraz 35 nagród. Gratulujemy Wszystkim nagrodzonym.
IKS Atak Elbląg