Z papierkami przypominającymi banknoty usiłowała wjechać do Polski

2019-04-10 16:40:09(ost. akt: 2019-04-10 15:41:18)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali Rosjankę, która w trakcie kontroli granicznej okazała papierki przypominające banknoty. Myślała, że w ten sposób bez problemu wjedzie do Polski.
Wczoraj do odprawy granicznej jako pasażerka samochodu osobowego stawiła się 35-letnia mieszkanka obwodu kaliningradzkiego. Poproszona przez funkcjonariuszy SG o okazanie wymaganych środków płatniczych, wyjęła kartki papieru przypominające banknoty.

Funkcjonariusze SG zatrzymali Rosjankę, która usiłowała postępem wjechać do Polski. Kontrolerzy zabezpieczyli 11 papierków imitujących banknoty o nominale 1 000 rubli oraz jeden o nominale 5 000 rubli.

Podróżna usłyszała zarzut usiłowania przekroczenia granicy wbrew przepisom, do czego się przyznała i otrzymała karę grzywny 2 tys. zł. Ponadto Rosjankę obciążono kosztami oraz opłatą sądową.
kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nic Dziwnego ! #2715884 | 84.146.*.* 13 kwi 2019 00:39

    Polacy jezdzac do Zwiazku Radzieckiego tak samo kombinoja tak aby miec wiecej towaru ,, Teraz nie dziwcie sie dla tej Rosjanki , Koieta ak samo kombinowala , tylko miala widocznie pecha ze jej sie nie udalo

    odpowiedz na ten komentarz