Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Siódmy dzień strajku nauczycieli. Kolejny egzamin w cieniu protestu

2019-04-15 06:41:16 (ost. akt: 2019-04-15 21:42:41)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Dziś (15.04) mija tydzień od wybuchu ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W Elblągu protestuje ok. 2 tysiące pedagogów z większości placówek oświatowych w mieście. Strajk zbiegł się z kwietniowymi egzaminami: gimnazjalisty w ubiegłym tygodniu, oraz ósmoklasisty, który wystartuje już dziś, o godzinie 9.

Do egzaminów kończących 8. klasę szkoły podstawowej zasiądzie dziś w Elblągu 1054 uczniów w 19 placówkach. Egzamin zbiegł się z protestem nauczycieli, którzy strajkują już siódmy dzień, ale prezydent Witold Wróblewski zapewnia, że testy w naszym mieście przebiegną bez zakłóceń.

— Na Jutro (poniedziałek - red.) i wtorek mamy pełne składy komisji egzaminacyjnych, mam więc nadzieję, że tak jak w przypadku testów gimnazjalnych, egzaminy przebiegną bez problemów. Wszystkim ósmoklasistom życzę powodzenia! — przekazał na swoim koncie na facebooku prezydent Elbląga.

Egzamin ósmoklasisty 2019 odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie, to jest od 15 do 17 kwietnia. Uczniowie najpierw podejdą do sprawdzianu z języka polskiego, dzień później czeka ich matematyka, a na koniec język obcy nowożytny. Terminy dodatkowe testów dla osób, które nie mogły przystąpić do egzaminów w kwietniu, zaplanowano na dni od 3 do 5 czerwca.
as