Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Zadbaj o swój kawałek nieba

2019-04-15 16:17:56 (ost. akt: 2019-04-15 14:19:39)

Autor zdjęcia: nadesłane

„Zadbaj o swój kawałek nieba” – to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce pn. „Czyste Powietrze - zdrowy wybór!” . Ma ona nie tylko wyjaśniać przyczyny powstawania zjawiska smogu, ale przede wszystkim zachęcać Polaków do podejmowania działań, które służą zmniejszeniu emisji szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza. Powietrza, od którego zależą nasze zdrowie i stan środowiska.

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Więcej informacji na stronach internetowych Ministerstwa Środowiska: http://powietrze.mos.gov.pl/ oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie: http://wfosigw.olsztyn.pl/czyste-powietrze/
UM Elbląg

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Asiek #2717433 | 94.254.*.* 15 kwi 2019 21:27

    bardzo fajna nazwa kampanii, do mnie trafia. Dobrze, że w dalszym ciągu promuje się ten program i dotacje i przede wszystkim dobrze, że mówi się o konieczności wymiany kopciuchów, o konieczności dbania o nasz kawałek nieba. Ja sama wymieniłam piec u babci na kocioł kostrzewy na pellet z certyfikatem ecodesign (https://www.youtube.com/watch?v=IpSaoaL 9jcM) i jestem chyba jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie a na pewno najbardziej spokojnych o ciepło i bezpieczeństwo swojej rodziny.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Czyste powietrze :) #2717429 | 37.47.*.* 15 kwi 2019 21:21

    Ja bardzo sie cieszę, ze mogłam skorzystać z tego programu. OtrZymalalm już dofinansownie. Zakupiłam https://kostrzewa.com.pl/produkty/eei-pe llets EEI PELLETS. Polecam i zachęcam tych niecierpliwych również :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz