Czwartek, 5 sierpnia 2021. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Wystawa Zbigniewa Szmurło "Malarstwo & Ceramika"

2019-04-18 10:38:25 (ost. akt: 2019-04-18 10:42:01)

Autor zdjęcia: nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu prezentuje wystawę "Malarstwo & Ceramika" Zbigniewa T. Szmurło. Organizatorzy zapraszają na wernisaż w poniedziałek, 29.04.2019 r. o godzinie 18.00 do Galerii Nobilis.

Twórczość Zbigniewa Szmurło jest rozpoznawalna, charyzmatyczna i spójna. Malarstwo artysty kojarzone jest z płynnym i pełnym ekspresji sposobem wypowiedzi twórczej. Jego obrazy przesycone są elektryzującym ładunkiem emocjonalnym, który uzyskany jest poprzez zastosowanie odważnej kolorystyki oraz wyrazistych struktur, jednak nie tylko. Artysta w swojej twórczości odnosi się do rzeczywistości, przepuszcza ją przez filtr i przekłada na płótna.

Te prace to metafora zmierzająca do odkrywania siebie i miejsc, które inspirują do chwytania wrażeń, inspirujących do twórczego przeżywaniu każdego dnia. Na wystawie prezentowane będą prace malarskie oraz ceramiczne, większość kompozycji powstała w roku 2018.

Wystawa będzie dostępna do 09.06.2019 r.

Zbigniew T. Szmurło
dr nauk humanistycznych, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu (ceramika artystyczna, 1978). Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie i na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorat uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Rosjoznawca, armenoznawca, historyk kultury ormiańskiej, tłumacz języka rosyjskiego, publicysta, dziennikarz, badacz naukowy oraz popularyzator kultury, artysta plastyk (członek honorowy Związku Artystów Plastyków Armenii). Uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów oraz wystaw zarówno indywidualnych jak i zbiorowych, m.in. w Armenii, Kazachstanie, Estonii, Rosji, na Litwie i Ukrainie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ceramiką i fotografią.
informacja nadesłana

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB