Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany

2019-04-23 10:10:03 (ost. akt: 2019-04-23 10:11:39)

Prawdziwa kumulacja spotkała wczoraj policjantów ruchu drogowego. Zatrzymali oni 26-latka, który kierował samochodem po pijanemu, miał sądowy zakaz, uciekał przed patrolem policji i… był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj po godzinie 18.00. Dyżurny elbląskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kierującego o „dziwnie” poruszającym się pojeździe. Było to granatowe renault megane, które jechało „zygzakiem” i otarło się o barierę ochronną.

Patrol ruchu drogowego otrzymał zlecenie zatrzymania tego pojazdu do kontroli. Gdy ten wjechał do Elbląga policjanci ruszyli za nim włączając sygnały, mężczyzna kierujący renault widząc policjantów przyspieszył i nie zamierzał się zatrzymać. Na al. Grunwaldzkiej skręcił w jedno z podwórek porzucił pojazd i wbiegł do klatki schodowej a następnie do mieszkania. Policjanci ruszyli za nim.

Zatrzymali mężczyznę w momencie gdy ten próbował ukryć się za wersalką. W kajdankach trafił do radiowozu. Badanie alkotestem wykazało 1,88 promila. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów i próbował podać się za… swojego brata. Policjanci sprawdzając go przy użyciu terminalu mieli dostęp do zdjęcia osoby, za którą się podawał.

Widzieli więc że nie był to zatrzymany. W konsekwencji ustalono jego prawdziwe dane. Wtedy też okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami a dodatkowo jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. 26-latek odpowie za popełnione wykroczenia drogowe, niestosowanie się do orzeczenia sądu o zakazie kierowania oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB