Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej

2019-04-26 14:09:40 (ost. akt: 2019-04-26 14:11:58)

Autor zdjęcia: nadesłane

W Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z przedstawicielami branży turystycznej. Było ono między innymi okazją do zaprezentowania kierunków rozwoju miasta i omówienia podejmowanych działań z zakresu promocji i turystyki.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi hotelarze, touroperatorzy, a także przedstawiciele firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych zajmujących się w Elblągu i w okolicy szeroko rozumianą turystyką.

— Bardzo się cieszę, że po raz kolejny przyjęli Państwo nasze zaproszenie i że możemy omówić podejmowane oraz planowane działania z zakresu promocji i turystyki w naszym mieście – podkreślał Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

Prezydent przedstawił sytuację finansową miasta oraz najważniejsze realizowane i planowane inwestycje miejskie. Wśród nich także te, które mają służyć zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Mowa między innymi o rewitalizacji Parku Dolinka i basenu miejskiego, na które samorząd poszukuje dofinansowania, czy utworzeniu ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne. To zadanie otrzymało unijne wsparcie i obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy.

Podczas spotkania Prezes Elbląskiego PTTK – Pan Leszek Marcinkowski przedstawił stan przygotowań do rozpoczynającego się sezonu turystycznego oraz omówione zostały działania związane z promocją Elbląga.

— W naszym mieście realizowany był program „Zakochaj się w Polsce”. W maju rozpoczynamy trzymiesięczną kampanię promującą walory Bażantarni, będziemy też realizowali kampanię Elbląg na szlaku promującą Kanał Elbląski – wyliczał między innymi Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

Uczestnicy spotkania zapoznali się również z koncepcją rozbudowy elbląskiego lotniska. Perspektywy rozwoju zaprezentował Pan Jacek Sobolewski Prezes Elbląskiego Aeroklubu. Rozmawiano również o szansach na rozwój turystyczny miasta i regionu w kontekście budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
UM Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB