Elbląg: 3 pijanych kierujących zatrzymanych przez policjantów

2019-05-02 10:16:05(ost. akt: 2019-05-02 10:21:41)

Autor zdjęcia: Konrad Usciński

Trzy prawa jazdy zatrzymali policjanci, trzem mężczyznom kierującym trzema różnymi oplami astra. Powód to połączenie wypitego wcześniej alkoholu z kierowaniem samochodem. Każdemu z mężczyzn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Pierwszy z zatrzymanych to 50-latek, który wczoraj około 18.00 kierował oplem astra w miejscowości Nowakowo. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go do kontroli. Wtedy też okazało się, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie.

Inny kierujący zatrzymany wczoraj około godziny 20.00 w miejscowości Nowotki miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku również zatrzymano prawo jazdy.

Ostatnim z nietrzeźwych zatrzymanych wczoraj był 57-latek. Mężczyzna uszkodził swój samochód wjeżdżając do rowu przy ul. Łęczyckiej. Po przyjeździe policji okazało się, że czuć od niego zapach alkoholu. Mężczyzna nie przyznawał się jednak do kierowania samochodem. Od 57-latka pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci w czasie trwania majowego weekendu zapowiadają zwiększoną ilość kontroli drogowych i badań na zawartość alkoholu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu