Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Wpadł oplem na drzewo i wylądował w bagnie. Zawinił alkohol

2019-05-02 13:33:42 (ost. akt: 2019-05-02 13:36:57)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

57-latek, który wczoraj na trasie wpadł oplem w drzewo i wylądował w przydrożnym bagnie, był pijany. Policjanci pobrali od niego próbkę krwi do badania, a noc mężczyzna spędził w policyjnym areszcie.

Do tego zdarzenia doszło w środę (1.05), przed godziną 22. Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o poszkodowanym mężczyźnie znajdującym się w aucie osobowym marki Opel, które po uderzeniu w drzewo wpadło do przydrożnego bagienka. Do zdarzenia doszło na DW 509 na odcinku Elbląg-Młynary, około 300 metrów przed węzłem drogowym na S 22.

Jak już wcześniej informowaliśmy, pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie udzielił kierowca, który jadąc DW 509 zauważył w świetle reflektorów rozbite auto. Na miejsce przyjechali także strażacy, którzy przeszukali podmokły teren, by sprawdzić, czy nie znajdują się tam inne poszkodowane osoby, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

— Funkcjonariusze od razu wyczuli od poszkodowanego zapach alkoholu. Mężczyzna nie przyznawał się jednak do kierowania samochodem. Od 57-latka pobrano więc krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyzna został także zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowano na policyjny parking — mówi kom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

To nie był jedyny przypadek, gdy podczas pierwszego dnia majówki policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Pierwszy z zatrzymanych wczoraj kierowców to 50-latek, który około godziny 18 kierował oplem astra w miejscowości Nowakowo. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go do kontroli. Wtedy też okazało się, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie.

Inny kierujący zatrzymany wczoraj około godziny 20.00 w miejscowości Nowotki miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku również zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci w czasie trwania majowego weekendu zapowiadają zwiększoną ilość kontroli drogowych i badań na zawartość alkoholu.
as