środa, 29 marca 2023. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Mieszkańcy Modrzewiny nie czują się bezpiecznie

2019-05-04 09:42:22 (ost. akt: 2019-05-04 09:45:17)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Elblążanie z Modrzewiny skarżą się na kierowców, którzy urządzają rajdy nawet na al. Jana Pawła II. W tym rejonie miasta doszło do śmiertelnych wypadków. Dlatego apelują, żeby na okolicznych drogach zamontować progi zwalniające.

Mieszkańcy Elbląga zwrócili uwagę na problem bezpieczeństwa komunikacyjnego na Modrzewinie. Jak zauważyli, proste odcinki drogi oraz małe natężenie ruchu pojazdów w tym rejonie miasta zachęcają kierowców do rozwijania nadmiernej prędkości, a nawet ścigania się.

— W minionym roku doszło do śmiertelnych wypadków na Modrzewinie — mówi radny Antoni Czyżyk. — Policja informuje, że jej patrole mają to miejsce pod nadzorem szczególnie w godzinach popołudniowych i nocnych, gdzie dochodzi do spotkań „zmotoryzowanej młodzieży”. W ten rejon kierowane są również patrole prewencji, a latem patrole motocyklowe. Jednak działania te, jak widać, nie wystarczają. Tymczasem montaż progów zwalniających to najprostszy, a także najtańszy sposób, żeby zmusić kierowców do zachowania bezpiecznej prędkości.
Przedstawiciel mieszkańców zwrócił się też z pytaniem do władz miasta o możliwość instalacji progów zwalniających na alei Jana Pawła II oraz ulic przylegających, czyli Kwiatkowskiego, Czuchnowskiego i Rosnowskiego.

W odpowiedzi Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, poinformował, że Modrzewina położona jest w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę.

— Ulice mają wydzielone chodniki, po których poruszają się głównie spacerowicze, a piesi nie mają potrzeby poprzecznego przekraczania jezdni poza skrzyżowaniami, gdzie są oznakowane przejścia. Nie ma więc szczególnego zagrożenia bezpieczeństwa dla pieszych — powiedział Janusz Nowak.

I dodał, że jeśli chodzi o wypadki śmiertelne, to jeden był z udziałem nierozważnego motocyklisty, a drugi to nieszczęśliwe zdarzenie na oblodzonej nawierzchni mostu.

— Dzielnica Modrzewina będzie pod obserwacją i jeśli się okaże, że nie były to zdarzenia incydentalne, wówczas podjęte zostaną stosowne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa — zapewnił wiceprezydent.
Łukasz Razowski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kkk #2726335 | 109.241.*.* 4 maj 2019 14:01

  Mieszkańcy trasy ekspresowej 7, skarżą się na samochody rozwijające niebezpieczą prędkość, a nawet ścigające się na dwóch pasach. Radny W zaproponował, by ograniczyć prędkość, a przez to wypadki, zamontować kilka progów zwalniających. Progi te zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców trasy 7.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Y. #2726270 | 93.105.*.* 4 maj 2019 10:50

  Na Modrzewinie nie ma mieszkań, nie ma żadnych zagrożeń, nie rozumiem, po co powstał ten artykuł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. kkk #2726269 | 109.241.*.* 4 maj 2019 10:49

  Co za bzdura. W tytule „mieszkańcy Modrzewiny". To kto tam mieszka? Panie Czyżyk, czego to się nie zrobi, by zaistnieć medialnie przed wyborami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz