Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Wystartował maturalny maraton. Na początek język polski [zdjęcia}

2019-05-06 11:04:45 (ost. akt: 2019-05-07 10:01:41)
Abiturienci III LO przed egzaminem maturalnym

Abiturienci III LO przed egzaminem maturalnym

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W poniedziałek (6.05) rozpoczął się maturalny maraton. Na początek uczniowie zmierzyli się z językiem polskim na poziomie podstawowym.

W Elblągu do matury przystąpiło w tym roku 1482 uczniów z 18 szkół ponadpodstawowych. W tej liczbie do egzaminu dojrzałości w nowej formule przystąpiło 1085 abiturientów (pozostali to absolwenci, którzy po raz kolejny podeszli do matury w nowej i starej formule).

Tuż przed rozpoczęciem egzaminu nastroje wśród uczniów III LO w Elblągu były dobre.

— Choć stres i trema też jest. Uczyłem się solidnie, przed egzaminami były powtórki z lektur, więc powinno być dobrze. Liczę, że pojawi się jakiś motyw z "Lalki" Bolesława Prusa no i celuję, że w części pisemnej zmierzymy się z rozprawką — mówił przed wejściem na egzamin dojrzałości Damian Wolski z klasy o profilu matematycznym.


W III LO do tegorocznej matury podeszło 122 uczniów (tegorocznych abiturientów i absolwentów z ubiegłych lat). — Życzę im połamania piór — mówiła dyrektor III LO Beata Orzech.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9. Potrwa 170 minut. Ponadto tegoroczni abiturienci obowiązkowo zdają także matematykę i język obcy na poziomie podstawowym. Muszą też przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru na poziomie rozszerzonym (maksymalnie można wybrać pięć). I tak jeszcze dziś, o godzinie 14, rozpocznie się matura z polskiego na poziomie rozszerzonym.
asKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2737876 | 93.105.*.* 24 maj 2019 22:32

    www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SEX JEBANKO BEZ ZOBOWIAZAN www.czatkobiet.pl

    odpowiedz na ten komentarz