Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Zielono mi, czyli wszystko na temat leczniczych właściwości ziół

2019-05-13 16:39:28 (ost. akt: 2019-05-13 12:40:53)
Spotkanie "Kierunek zdrowie"

Spotkanie "Kierunek zdrowie"

Autor zdjęcia: Michał Górnik

We wtorek (14.04) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla seniorów pn. „Kierunek: Zdrowie”. Hasło jutrzejszych zajęć brzmi „Zielono mi” – czyli wszystko na temat leczniczych właściwości ziół. Będą też badania profilaktyczne i degustacje zdrowej żywności.

Jutrzejsze zajęcia poprowadzi franciszkanin ojciec Tomasz Tęgowski – zielarz - fitoterapeuta, który prowadzi Centrum Medycyny Klasztornej "Medicina Monasterialis" przy parafii św. Pawła Apostoła, w którym kontynuowane są bogate tradycje zielarskie słynnego w Elblągu o. Andrzeja Czesława Klimuszki, a także inne tradycje medycyny naturalnej znanej z klasztorów w całym kraju.

Seniorzy będą jutro mogli również skorzystać z badań profilaktycznych, które wykonywać będą pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, w tym: z pomiarów ciśnienia, glukozy, wagi ciała i BMI. Będzie również można skorzystać z porad dietetyka i epidemiologa.

Tradycyjnie już po zajęciach odbędzie się degustacja zdrowej żywności, w tym aromatycznych klopsików z kolendrą i kminem, zielonych naleśników z pastą białego sera, pietruszką, bazylią i słonecznikiem, ryżu parabolicznego z pomidorem i świeżymi ziołami, sałaty zielonej z sosem francuskim, czy lemoniady z cytryną i miętą.

Spotkanie odbędzie się w godz. 13.00 – 15.00 w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135. Z uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu
UM Elbląg