Fenomen klawiszowego grania – Wojciech Waleczek

2019-05-15 10:03:19(ost. akt: 2019-05-15 10:04:01)

Autor zdjęcia: nadesłane

Muzyczna historia Europy to splot dziesiątek kompozytorów, setek melomanów i tysięcy kompozycji. Znaleźć do niej klucz to zadanie niełatwe, ale dla takiego solisty, jak Wojciech Waleczek, nie ma rzeczy niemożliwych.
Formą recitalu fortepianowego artysta od lat udowadnia, że Unia Europejska zasługuje nie tylko na miano wspólnoty politycznej, ale również kulturalnej, a przede wszystkim muzycznej. Udowodni to także 9. czerwca w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Skieruje wówczas uwagę melomanów ku kompozycjom m.in. Chopina, Dworzaka i Liszta, które z jednej strony podporządkowywały się klimatowi epoki, z drugiej kształtowały europejskiego ducha czasu.

Tak czy inaczej, na niewielkiej przestrzeni partytury mieszczą one bogactwo ironii, groteski i dramatyzmu. Nikt nie pozostanie wobec nich obojętnym, co zapewni laureat m.in. III nagrody Międzynarodowego Konkursu „Artur Rubinstein in memoriam” oraz III nagrody Międzynarodowego Konkursu im. Ferenca Liszta „Premio Mario Zanfi”. Krytyce Wojciech Waleczek znany jest jako „fenomen klawiszowego grania” i z tej strony da się poznać także elbląskim melomanom…
09.06.2019, niedziela, 18:00.

Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu
Wykonawcy:
Wojciech Waleczek – fortepian
W programie m.in.
Utwory kompozytorów pochodzących z wszystkich krajów Unii Europejskiej, m.in. Fryderyka Chopina, Antoniego Dworzaka, Jana Sebastiana Bacha, Ferenca Liszta i Nicolo Paganiniego.
Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
Bilety 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
 
Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
 
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
informacja nadesłana