Tej nocy muzea pękały w szwach [GALERIA]

2019-05-19 10:58:09(ost. akt: 2019-05-20 08:47:39)
Noc Muzeów 2019 w Elblągu

Noc Muzeów 2019 w Elblągu

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało – podobnie jak setki placówek w całym kraju - Noc Muzeów. Wydarzenie odbyło się w sobotę 18 maja i przyciągnęło wielu miłośników wiedzy i dobrej zabawy.
W tym roku hasło przewodnie Nocy Muzeów w Elblągu brzmiało „Historia jest kobietą”. Wiązało się z setną rocznicą pierwszych w Polsce wyborów parlamentarnych, w których kobiety mogły brać udział, realizując zarówno bierne, jak i czynne prawa wyborcze.

Organizatorzy imprezy zaprosili więc do udziału w rekonstrukcjach historycznych, ukazujących, jakim zajęciom oddawały się kobiety średniowiecza oraz jak walczyli o nie mężczyźni.

— Noc Muzeów było także pierwszą okazją do obejrzenia czasowej wystawy Trzy siostry, ze wspomnień Margarete Wernick — informowała Agnieszka Sławińska, kierownik Działu Projektów i Strategii Rozwoju Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. — Ekspozycja jest przygotowana w oparciu o wspomnienia dawnej mieszkanki Elbląga i będzie ją można oglądać do 30. września.

Wszystkie muzealne wystawy zostały na ten wieczór wzbogacone o opisy ukazujące kobiecą perspektywę ekspozycji.