środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Ratownicy górscy na rowerach zawitają na Powiśle

2019-05-19 16:44:41 (ost. akt: 2019-05-20 08:45:59)
Zdjęcie ilustracyjne, rowerzyści w Olsztynie

Zdjęcie ilustracyjne, rowerzyści w Olsztynie

Autor zdjęcia: Łukasz Razowski

Na co dzień można ich spotkać w górach, gdy niosą pomoc turystom, którzy na szlakach wpadli w tarapaty. Tym razem grupa ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego postanowiła na rowerach przemierzyć trasy północnej Polski.

Jest ich dwudziestu. Najstarszy ma 78 lat, najmłodsza z uczestniczek – 40 lat mniej. Grupa ratowników górskich wyruszyła w wyjątkową wyprawę rowerową. Do przejechania mają blisko 400 kilometrów od Trójmiasta do Giżycka. Po drodze zawitają i do Elbląga i okolicznych miejscowości. A wszystko po to, by pomóc swym starszym kolegom objętym wsparciem Fundacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

— Wszyscy kochamy góry, a także aktywność fizyczną — mówi Zbigniew Urbanowski, kierownik wyprawy, ratownik Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR. — Na rowerową wyprawę w ratowniczym gronie wybieramy się po raz drugi. W tym roku odwiedzimy 15 miejscowości m.in. Krynicę Morską, Frombork, Elbląg czy Giżycko. W trakcie spotkań z miejscową ludnością poopowiadamy o pięknie gór i pracy ratowników. To dobra okazja do zachęcenia do przyjazdu w nasze piękne, górzyste rejony Polski. W tym roku mamy także dodatkowy cel. Jeden z naszych kolegów ratowników, Waldek Bartnicki, potrzebuje pomocy i w trakcie przejazdu przeprowadzimy charytatywną kwestę na jego potrzeby.

Waldemar Bartnicki wstąpił do GOPR w 1977 r. i przez kolejne 50 lat przepracował wiele tysięcy godzin społecznie. Za swoją działalność otrzymał m.in. Złotą Odznakę GOPR, a także Złoty Krzyż Zasługi. Kiedyś pomagał innym, teraz sam po udarze krwotocznym potrzebuje pomocy i środków na rehabilitację.

Start wyprawy zaplanowano na 18 maja w Gdyni. Akcja zakończy się 26 maja w Giżycku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2734741 | 93.105.*.* 19 maj 2019 21:19

    Cześć, zapoznam się z Panem na dyskretne i sekretne randki. Liczę 22 wiosen jestem po rozwodzie i nie oczekuje faceta na dluzszy zwiazek. Zachęcam do kontaktu przez ten serwis: http://czatkobiet.pl/ania22

    ! - + odpowiedz na ten komentarz