Pół setki rekrutów wspomoże pracę pograniczników

2019-05-23 09:20:24(ost. akt: 2019-05-23 09:23:36)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Nie tylko kontrolują ruch na granicy, ale i zajmują się kryminalistyką, czy też wyjeżdżają na zagraniczne misje. Strażnicy graniczni czekają na nowych kolegów – trwa nabór do służby w ochronie granic kraju.
— Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału — poinformowała kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. — Dołącz do nas! Planowana liczba przyjęć do służby w 2019 roku to 54 osoby.


Pogranicznicy odpowiedzialni za rekrutację przyszłych kolegów zapewniają, że zostanie funkcjonariuszem Straży Granicznej stwarza wiele możliwości. Można zostać kontrolerem ruchu granicznego, przewodnikiem psa służbowego, technikiem kryminalistyki, czy też wziąć udział w misjach zagranicznych, wpierając inne państwa, jak Grecja, Chorwacja, Hiszpania czy Republika Macedonii Północnej.

Aby jednak skorzystać z tych możliwości, trzeba spełniać pewne wymogi. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba, która m.in. jest niekarana, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby, czy też gotowa jest podporządkować się szczególnej dyscyplinie. Trzeba również – rzecz jasna - zdać egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.

— Adres poczty elektronicznej przeznaczonej do kontaktu dla kandydatów do służby: nabor.wmosg@strazgraniczna.pl — zachęca kpt. SG Aleksandrowicz. — Osoby zainteresowane służbą w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej proszone są o osobiste złożenie wymaganych dokumentów w Wydziale Kadr i Szkolenia W-MOSG przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 78 w Kętrzynie. Dokumenty są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–14.00.

Ponadto, dokumenty można składać w Placówce SG w Braniewie (ul. Kwiatowa 2) - w dniu 04.06.2019 r., tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się pod nr tel. 89 750 3023.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu postępowania kwalifikacyjnego na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl lub pod nr. tel. 89 750 30 23.